• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Nisan 2013 Pazar

(Gaziantepspor-Galatasaray) Selçuk İnan'ın varsa

Ali ECE

Bizzat birçok kez biber gazı yemiş birisi olarak yemeyenlere tek önerim şu: Sakın o gazı yemeyin, kaçınılmaz şekilde siz yiyecekseniz de ne yapın yapın çocuğunuzu kaçırın kurtarın! O zehirli havayı kimseye soldurtmayın!

Hazır sözü havadan açmışken biber gazının zehirli havasına göre daha masum bir duyguyla devam edelim. Gaziantep deplasmanının ilk yarısında Galatasaray 11’indeki birçok oyuncu “Nasıl olsa şampiyonuz” havasındaydı. İlk yarıda 4-3-1-2 dizilişinde ortada 4 tane pasör özelliği yüksek merkez orta saha ile oynayan Galatasaray, Gaziantep’ten sadece 1 eksik pas hatası yaptı.

Hâlbuki Galatasaray teoride son 1 aydır klasikleştirdiği merkez ağırlıklı oyun stratejisiyle rakibinden 107 fazla pas denemişti. Ancak kâh beklerin doğru zamanda hücuma katılamaması, kâh Hamit’in gününde olamaması derken Galatasaray ilk 45’te topla oynamaktan çok topla oyalandı. 
Belki Kadıköy’den gelen Galatasaray lehine erken gol haberi, bu tablonun ortaya çıkmasına sebep olan başlıca etkendi. Ancak bu tip kritik dönemeçlerde en önemli futbol gerçeği tecrübe ile sabit: Senin maçın ve kazanacak 3 puanın varsa, rakibin kaybedeceği puana değil kendi kazanacağına konsantre olmalısın!

İkinci yarıda Galatasaraylı futbolcular bu evrensel futbol gerçeğini daha fazla idrak edince galibiyet geldi. Çok kolay gözükmedi ama Selçuk İnan gibi oyuncun varsa, futbol sahasında işler gözüktüğünden çok daha kolay aslında. Daha önce “Karaağaçlı Fabregas” olarak nitelediğimiz, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın önde gelen merkez orta sahalarından birisi olan Selçuk, hem Fabregas’lık hem Vieira’lık hem de 80’ler sonu 90’lar başı Galatasaray efsanesi Muhammet Altıntaş’ın 2013 model versiyonu gibi oynadı. Burak Yılmaz ise belki de sarı-kırmızı formayla en sıradan performansını gösterdiği maçta fırsatçılığı ile en kötü gününde bile çok kullanışlı bir golcü olduğunu bir kez daha ispatladı. Şampiyonluk turu büyük ihtimalle önümüzdeki hafta Ali Sami Yen Spor Kompleksi’ne kaldı. Galatasaraylı oyuncular ilk yarıdan çok ikinci 45’teki konsantrasyonu iç sahada Sivasspor karşısında sergilerse haftaya şampiyonluğun resmileşmesi yakınlaşacaktır.

 

 

 

 

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!