• $12,82
  • €14,4624
  • 734.803
  • 1808.79
16 Eylül 2013 Pazartesi

Dört dörtlük ekiple 4’te 4!

Minimum 6 tel, azami 21 perde: Bir elektro gitarın üstünde bazıları aynı sesi verse de kombinasyonlarda farklılaşan 126 ayrı nota var. “Gitar çalmayı bilmeyen tembeldir” demiyorum kesinlikle ama aşırı endüstriyel futbol çağında bu kadar yoğun maç ve antrenman temposuna rağmen gitar çalmayı da öğrenen adam ekstra çalışkan bir adamdır. Slaven Biliç, tam da bu yüzden Türkiye’ye geldiğinde “Gitarımı vesairemi değil futbol adamlığımı konuşturmak istiyorum” demeye getirmişti.
Beşiktaş’a ilk imza attığında günde en fazla 3 saat uyuyan Biliç, hiç boş durmuyor. Geldiğinden beri takımını çalıştırdığı kadar rakiplerini de izliyor, onların zaafları üzerine çalışıyor. Önder Özen ile beraber Dortmund’dan transfer ettikleri (annemin tabiriyle gol sevinçlerinde en içten gülen sarışın genç çocuk) Edin Terziç, Beşiktaş’ın tüm rakiplerini beyin cerrahı disipliniyle analiz ediyor. 
Buna göre antrenmanda duran ve durmayan toplar için hücum setleri çalışılıyor. O yüzden bir stoper Sivok’un indirdiği topta diğer stoper Escude golü atabiliyor. O yüzden Beşiktaş bu sezon çok az gol pozisyonu veriyor.
O yüzden dün gece Beşiktaş, Veli’nin yokluğunda bir diğer önlibero Necip’le değil, pas orkestrasının yardımcı şefi Oğuzhan’la başladı, topa daha çok sahip olup rakibin en büyük kozu Batalla’nın tempoyu dikte etmesini engelledi. Ligin en zor deplasmanlarından birinde ilk yarıda rakibinden 45 fazla isabetli pas yapıp topa sahip olmada % 59’a % 41’lik bir üstünlük kurdu. İlk 45’teki bu estetik üstünlük sayesinde rakip kaleyi tutan 3 şutun 2’sinde g olü buldu, istatistik üstünlüğü de yakaladı. 90 dakika sonunda Beşiktaş dakika başına 3’ün üstünde isabetli pas oranı yakaladı.
1 dakika içinde önce kendi ceza alanı yayında sonra da rakip ceza alanı yayında kademeye giren ribaund ustası Atiba her takıma lazım cinsten bir oyuncu. Gökhan Töre ise “Biliç ekibi” sayesinde daha az dripling zorlayıp daha çok kilit arapas vererek oynuyor. Olcay geçen sezondan farklı olarak enerjisini daha akıllıca optimum kullanıyor, daha “doğru koşu”yor! Bu kolektif aklın, kolektif enerjiyle birleşmesinde kondisyoner Rak ve performans koçu Dolu Arslan’ın katkısı takımın tamamını pozitif etkiliyor. Bu iş ekip işi, dört dörtlük bir ekip 4’te 4’ün kolektif mimarları!
Yeni sol bek Ramon, Güney Amerika futbolunun en büyük uzmanlarından Önder Özen’in ilk tercihi olmasa da 20 kişilik sol bek rezerv listesinin üstlerinde yer alan bir oyuncuydu. En son Bursa deplasmanında İbrahim Üzülmez bu kadar iyi sol bek performansı sergilemişti.
Diğer solak Almeida’nın beli için ise “Bay Tahmin” Murat Özarı’dan yeni bir formül bekliyoruz…

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor