• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
25 Şubat 2013 Pazartesi

Üç puanı Sow ile Cristian aldı

Stoch aylardır oynamıyordu. Cümle alem, bu futbolcunun oynamasını istiyordu. Ne yaptı! Hiçbir şey. Meireles, Webo'nun arkasında oynadı. Aralarında 30 metre fark vardı. Ne hücuma destek verebildi, ne de o bölgede top kazandı. Baroni'yi beğenmiyorduk. 
Dün görüldü ki, F.Bahçe için olmazsa olmazmış. Ve bir şey daha görüldü. Sow olmadığı vakit, Webo yalnız kalıyor. F.Bahçe hücumda çoğalamıyor. 
Topu da rakip kale önüne taşımakta zorlanıyor. Haklı olarak şimdi diyeceksiniz ki, 'Keşke Aykut Hoca başarılı 11'i bozmasa, yorgun dediği iki futbolcu ile oyuna başlasa, sonra bu değişikliği yapsa.' Maç bittikten sonra bu görüş de haklı. Çünkü F.Bahçe bu iki futbolcu girdikten sonra baskılı futbol oynamaya başladı. O dakikaya kadar sahada top yapan, ayağa çabuk oynayan Kasımpaşa idi. F.Bahçe'ye 3 puanı Sow ve Baroni kazandırdı. Onlar oyuna girdikten sonra takım dikine oynamaya, pozisyon üretmeye başladı. Maçın kırılma anı ise 54. dakikada önce Volkan, sonra Gökhan'ın çizgi üzerinden kurtardığı toptur. O pozisyon gol olsa 2-0'dan sonra maçı cevirmek daha zor olurdu.

EN ÇOK KUYT KOŞTU
Hakem Hüseyin Sabancı'ya gelince. Penaltı kararlarında haklı. Ama faullerde haksız. Özellikle Kasımpaşa'nın tempo düşürmek, oyunu soğutmak için yere yatmalarına göz yumdu. Oysa hakemin birinci görevi sahada futbolculara oyun oynatmak, aldatmaya giden oyuncuyu ikaz etmektir. Bunu yapmadı.
Ve bir şey daha görüldü. Emre bu takım için çok önemli. Attığı penaltı, son dakikada Sow'a attırdığı gol dışında yine iyi mücadele etti. Keşke Avrupa maçlarında da oynayabilse. Çünkü Meireles güven vermiyor. Emre iyi oynadığı vakit, Dirk Kuyt'ın da futbolu farklı oluyor. Dün yine sahada en çok çoşan Kuyt'dı. 
Sonuç olarak ipten dönen 30 dakikalık futbolla maçı kazanan F.Bahçe ligdeki iddiasını sürdürdü. Seyirci ise tek kelimeyle muhteşemdi. 90 dakika hep takımının yanında olup desteklediler.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı