• $9,6151
  • €11,1823
  • 557.889
  • 1492.93
20 Ağustos 2015 Perşembe

Sow'un yapamadığını Van Persie yaptı!

Fenerbahçe tarihi bir farkı kaçırdı..
Kapanan rakibi karşısında beş net gol pozisyonu yakaladı..
Peki neden oldu!
Uyum süreci filan değil..Stres, telaş..Gol vuruşlarında sakın olmamaları..
Diego’ya bakıyorum..
Kimse kusura bakmasın..İyi futbolcu olabilir ama bu takımın oyuncusu değil..Kendisine oynıyor..Topu ayağına aldığı vakit, eveleyip geveleyor..Oysa onun görevi çabuk tek top oynamak..Bunu yapmıyor..
Sow’a bakıyorum..
İsteksiz, umursamaz bir havası..Gitmek mi kalmak mı arasında karar veremiyor..Bunun da zararını hem kendisi hemde takım arkadaşlardı çekiyor..
Perreira her mevkiye ayni kalite e iki oyuncu istiyor..Yönetim de alıyor..Taraftarda mutlu..Kırkbını yakalayacak olan konbine kartı da bunun en güzel örneği..
Amaa..
Bu takıma bir stoper lazım..
Alves yaşlı..Ne yaptığını bilmiyor..Son senesi de..Ba’ya da bozuyor..Oysa Fenerbahçe’nin oyun planında Ba’nın geriden oyun kurması, süprez pozisyonlar hazırlamas var..Ama Alves yüzünden bunu yapamıyor..
Şener’e bakıyorum..O’da yeni geldi..Kanat bindirmeleri, ortaları mükemmel..Takımın en iyisi denebilir.
Fenerbahçe’yi hem skor hem de futbolunu iki oyuncu farklı yapar..Birisi Ozan, muhtemelen Diego’nun yerine oynayanacak.İkinci de Van Persie..Oyuna girdi, ilk topla buluşmasında da tecrübesini konuşturdu..Sow’un yapamadığını o bir hareketle yaptı..Daha da önemlisi Fernandao’yu rahatlattı..
Ben bu futbolcuya üzülüyorum..Çok çalışkan tek başına mücadele ediyor..
Bu maçı Fenerbahçe berabere bitirse üzülürdüm..Tam tersine çok daha farklı bir skorla kazanması gerekirdi..Futbolda buyük konuşulmaz ama bu galibiyet ile tur garantı..İstanbulh’da taraftarının önünde şow yaparlar.
Önemli olan eksikleri görmek..
Çünkü Atramitos sıran, basit bir takım..

Sow, isteksiz ve kafası karışık..Gitmek mi, kalmak mı arasında bir karar veremiyor.Bunun da zararını hem kendisi hemde takımı çekiyor.

Şimdi yeri gelmişken bir şey daha söyleyeyim..

Perreira her mevkiye aynı kaletedeiki oyuncu istedi. Yenetim de kabul etti..Taraftar da yapılan transferlerde mutlu..Bu da 40 bin giden kombine kartlarından belli..Ama..Fenerbahçe’nin iyi bir stopere ihtiyacı var..Alves yaşlı, ağır, ne zaman ne yapacağı belli olmayan dengesiz bir oyuncu..Ba’yı da bozuyor.Bu futbolcunun böyle maçlarda görevi geriden oyunu kurmak, sürpriz atağa çıkmak ve hazırlamak..Alves’in yüzünden yapamıyor..Ayrıca onda da çabuk yüksek toplarda rakibi ile tek kaldığı vakit pozisyon hatası yapıyor..Atramitos’un tek atağı olan Volkan’ın kurtardığı pozisyonda 9 numaralı oyuncu arkasından gelip,iki metre öne gecti..

Fernando’ya üzülüyor..Tek başına kalıyor..Yardım eden yok, destek veren yok..Nani hazır değil..Kaliteli futbolcu ama..bu takımın ona böyle maçlarda ihtiyacı var..Tecrübesi ön plana çıkararak daha farklı olabilir..
Fenerbahçe’yi dün rahatlatan Van Porsie oldu..Oyuna girdi, golünü attı..Şow’un yapamadığını, köşeye vurduğu kafa topu ile gerçekleştirdi..Fernandao’da daha rahat oynamaya başladı..

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri