• $9,2848
  • €10,7629
  • 526.636
  • 1414.21
6 Ağustos 2015 Perşembe

Onların günahı o kadar çok ki!

Aklıma son dört maçta rakibe hediye edilen şampiyonluk geliyor. Gözüm locada oturan Van Persie'ye takılıyor.

Sonra bir ayda harıl harıl çalışarak, takımın sahada ve saha dışında çehresini değiştiren Pereira'ya bakıyorum. Zamanı olsa bugünden daha çok şey farklı olurdu. Olmadı, beceremediler.

Sonra maça bakıyorum;

Bir Şener'in girmesi, takımı nasıl değiştirmiş. Güvenilir hale getirmiş. Sahada rakibinin üstüne giden, cesurca futbol oynayan bir takım var. Fernandao geriye geliyor. Nani'yi ileride boş alan bırakıyor. Golü arayan bir takım var.

Ama nereye kadar… Caner'in rakibini kaçırması, Alves'in uyuması, bir anda F.Bahçeliler'i tribünde yıkıyor. Ne oldu Caner'e?

Ben söyleyeyim;

Hakeme taktı kafayı. İki itiraz etti, hakem ikaz etti. O da her zamanki gibi dağıldı.

Ya Diego… Pereira'nın en güvendiği oyuncu. Topu ayağına aldığı vakit, eveleyip geveleyip takımın ritmini düşürüyor. Hadi ondan da vazgeçtim. Her pas hatası rakip takıma kontratak şansı veriyor. Saha kenarına bakıyorum, Pereira öfke içinde Diego'ya bağırıyor. Meireles'in altı pasa yaptığı orta yürekleri ağza getiriyor. Ama Sow, topu kalecinin kucağına atıyor. Parasına iyileştirme yapıldı, güven verildi. Ama Diego ile birlikte sahada yok. O top, Fernandao'ya gelse veya hazır olan Van Persie'ye gelse gözü kapalı gol olurdu. Diego'nun kötü futbolu akıllara Alper'i getiriyor. Ve devre yine de bir gol ümidiyle bitiyor.

İkinci yarıda F.Bahçe, biraz baskılı, biraz da presli oynayınca Shakhtar takımı darmadağın oldu. Ama top sevmiyordu F.Bahçe'yi… Nani'nin ortasında Alves, boş kaleye topu gönderemedi. Oysa Alves, yan toplarda uçana kaçana vuran bir oyuncuydu. Saha kenarında Lucescu, panik halindeydi. Sahadaki futbolcuları da öyle… Baktılar ki pabuç pahalı hemen çirkefleşmeye başladılar. Dopingçi Fred'i Pereira yerden kaldırmak istedi. Ama o sanki yumruk yemiş gibi kendini yere attı.

Sonra da Shakhtar kulübesinde kim varsa herkes hakemin üzerine baskı yaptı. Zaten Alman hakem de başından beri F.Bahçe'ye karşı saha içinde gaddar tutum içindeydi. Sonunda da tartışmalı bir penaltıyı verdi. Yani F.Bahçe'nin ipini çekti. Sonra oyundan atılan Pereira geldi locaya… Öfke içindeydi. Zor sakinleştirdiler. Ama yapacak bir şey yok. F.Bahçe aslanlar gibi mücadele etti. Tek eksiği, dedim ya şampiyon olamayıp, F.Bahçe'yi bu zorluğa sokanlar.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!

Temizlik işçileri greve gitti sokaklar çöp yığınları ile doldu