• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
31 Ağustos 2015 Pazartesi

Nani hakemi de yendi

Beklenen ikilinin 40. dakikaya kadar oyun içinde bölüm bölüm kalitelerini ortaya koyan resitalleri vardı ama patlama, şov bundan sonra başladı.

Önce Nani’den başlayayım.

Geriye gelip top kazanıp, sonra hücuma katılması, güçlü olduğunu gösterir. Biraz arkadaşları ile uyuma, onların bu yıldızı tanımalarına ihtiyacı var. Antalya maçına kadar moral olarak “bir gole ihtiyacı” vardı. Attı ve rahatladı. İki dakika önce kalecinin kurtardığı kafa şutu gelecek golün işaretiydi. Öyle de oldu.

Van Persie’yi özel olarak izlerseniz, oyun içinde yaptığı farklı hareketleri çok rahat görürsünüz. Topsuz koşularla stoper ve beklerin arasında arkadaşlarına koridor bırakıyor. Oyunu şanına yakışır paslarla yönetiyor. Topu ayağına aldığı vakit, ne kadar farklı olduğu net görülüyor. Biraz kuvvetlensin her maça damgasını vurur.

Dün gece futbolun kalitesini yukarı çıkaran, güzelleştiren “iki dünya yıldızının” gösterisi vardı.

Ancak sahada bir başka yıldız daha vardı. Hücumcu olmadığı için gözden kaçmış olabilir belki. Eto’o’ya adım attırmayan, top ayağına gelmeden ilk hamleleri yapan Kjaer’di. Sıfır hata ile oynadı. Bir başka dünya yıldızını sahadan sildi.

Ve Souza. F.Bahçe orta sahasının “Acil 112 numarası.” Top kazanması, hücuma destek vermesi, ileride oynayan iki dünya yıldızını rahatlatan en önemli faktördü. Rakip kaleyi gördüğü vakit şut atmasına dikkat edin. Souza’nın böyle çok golü var. Kariyerinde top kazanması kadar, isabetli golleri de önemli yer tutuyor.

Ancak kritik bölgelerde oynayan oyuncular ne kadar iyi oynarlarsa oynasınlar, bir hataları çok şeyi değiştiriyor. Örnek mi, Antalya’nın attığı gol. İki stoperden Kadlec ileri çıktı, topu kaptırdı. Aynı anda Kjaer de hücuma çıktığı için ileride kaldı ve stoperler rakibe “tek atak, tek gol” şansını verdi.

Hakem Bülent Yıldırım veremediği penaltı ile bir çuval inciri berbat etti. Nani’yi ceza sahası içinde iki Antalyalı oyuncudan birisi omuz, diğeri ayak darbesi ile yere düşürdü. Bundan daha net penaltı nasıl olur, anlayamadım.

Ama Nani, son saniyede attığı golle hakemi de yendi.

Son sözüm şu: Hasan Ali iyi futbolcu, buna kimsenin itirazı yok. Caner ondan daha iyi. Dün gece Caner olsa takım daha farklı olurdu.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!

Sosyal medyayı sallayan en ilginç illüzyonlar

Karabük'te bilim insanları otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirdi