• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
27 Ağustos 2015 Perşembe

Gerçek bir profesyonel

Diego konusunda kafam karıştı.
Bir grup, “Topu ayağında çok tutuyor” deyip, “Kendi etrafında dönmesinin” takımın çabuk hücum gücünü düşürdüğünü söylüyor. Bir grup da “Etrafında yardıma kimsenin gelmemesini” öne sürerek etrafındaki oyunculara topu atıyor.
Dün baktım.
Daha iyiydi. Çabuk oynadı, topu devamlı ileri taşıdı. F.Bahçe’nin baskılı oyununda, rakip kalenin önünde fazla görünmesinde de çok etkiliydi. Fırsatı buldukça şut da attı.

F.Bahçe’nin oyun sisteminde iki büyük değişiklik var.

1-Pereira tek forvete dönerek orta sahayı kalabalık tuttu. Bu da Rize maçından sonra yapılan önemli çift forvetten dönüş de olabilir. Sow gittikten sonra elindeki golcü sayısı az olduğu için de bir arayış da olabilir.

2-Kenarlardan kanat ortalarını devamlı yüksek topla yapıyorlardı. Bu da uzun boylu stoperleri olan takımlar için iyi bir avantaj oluyordu. Atromitos maçında bu ortaları yerden yaptılar. Golleri de öyle buldular.

Caner’in bu takım için ne kadar önemli olduğu, özellikte top kazanma ve kanat bindirmelerindeki etkisi ile bir kez daha ortaya çıktı. Özellikle rakibin ayağındaki ölü topları kazanarak kontratağa çıkması. Aynı şekilde Şener de. İki kenar beklerin hücuma katıldığı vakit, topları daha çok rakip kaleye yığabiliyorsun.

Nani çok çalışıyor. Oyununu bir üst seviyeye çıkarmak için uğraşıyor. Hücum aksiyonunda boş alanlara kaçıyor. İstediği topları alamayınca sinirleniyor. Psikolojik olarak patlama yapması için bir gol atması lazım. Bunun da yolu, çizgiye yakın oynamak değil, daha içeride, kaleye yakın bölgelerde görünmesi lazım. Örnek mi direkten dönen topu.

Fernandao yalnız golcü değil. Yüreği ile de oynayan bir oyuncu. İlk golü attıktan sonra sakatlık geçirdi. Hocası oyundan almak istedi. Ama o oynamakta ısrar etti. İkinci golünü de attı. Vücudunu iyi kullanan, topa sert vuran ve gol şansı yüksek bir oyuncu. Van Persie biraz daha güçlendiği vakit bu ikili çok farklı görüntü verir. O stoperleri oyalayarak, Van Persie’ye çok da gol attırır.

F.Bahçe çok istekliydi. Oyunun birinci dakikasında oynadığı baskılı oyun ile bunun ispat etti. Oyun disiplini ve maç kazanma arzusu üst düzeydeydi. Futbol adına seyredenleri heyecanlandıracak, ileri günler için umut verecek bir görüntüdeydi. Eleme maçları zordur, streslidir. Bu takımın gruplardaki maçları çok daha farklı olur.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!