• $9,7378
  • €11,3624
  • 562.349
  • 1479.93
24 Ağustos 2015 Pazartesi

İyi oynarken yenen gol

Futbolun birinci kuralı kendi kalene yakın bölgende geri pası yapmayacaksın.
İlk yarıda Nani yaptı penaltı oldu. İkinci yarıda Alper yaptı golü yedi.
Pereira takım henüz hazır olmadığı için, bu sıkıntılı dönemleri kaliteli kadrosunun avantajıyla geçmek istiyor ama rakibe pres yapamıyorsan, hızlı tek top oynayacaksın anlayışını sahada uygulayan yok.
İlk yarıda bakıyorum; Diego solda Nani de orada. Şener’in önünde kimse yok. Eren o bölgede cirit atıyor. Ön liberodan da o bölgeye yardıma giden yok. Simon gitse göbek boşalacak. Top kaybı, faul desen büyük takıma yakışmayacak kadar çok.
Van Persie kendi söylüyor “Tam hazır değilim” diye. Hocası da bunu biliyor. Ama Hollandalı’yla başlayıp, rakibe korku vermek istiyor. Bunda da attığı golle başarılı oluyor. O golü Van Persie’nin dışında kimse atamazdı. Çünkü top ayağına gelince ne yapacağını daha önceden düşünüyor. Topa laf olsun diye değil, gol olsun diye vuruyor. Bu düşünce sonunda haklı çıkıyor.
Ama ondan sonrakiler…
Van Persie yorulunca yerine Sow giriyor. Ne yaptı? Hiçbir şey… Çünkü maaşına zam peşinde olduğu için aklı başka yerlerde.
Fernandao’nun yerine Alper giriyor, takım dikine oynamaya başlıyor. Futbol olarak sahada ilk yarıdan daha iyi görüntü çiziyor. Hücumda da kenarda da bir hareketlilik başlıyor. Ama Alper bir hata yapıyor, kazandığı bütün güzellikler buhar olup uçuyor. Senin ne işin var orada? Hadi arkadaşlarına yardıma gittin diyelim. Senin gibi tecrübeli bir futbolcu o bölgede geri pası verir mi?
Topla oynamayı çok seven, kaptıran, rakibe kontratak şansı veren Diego geç de olsa çıkıyor. Çünkü bana göre takım oyunu oynamıyor. Onun yerine Volkan olsa, F.Bahçe’nin öbür kanadı da daha etkili olur. En azından ileriye top taşıyan oyuncusu çoğalır. Ozan tek başına ne yapsın? Golü yemişsin, oyunun kurgusu da her şeyi bozulmuş. Kaleci Volkan için konuşanlara bir sözüm var; Bir kaleci bundan fazla ne yapacak? Olmayan penaltıyı kurtardı. Onun dışında çok kurtarış yaptı. Bu bir puanda Volkan’ın da büyük emeği var.
Ben Nani’yi de anlayamıyorum. Van Persie hazır değil ama iki maçta 2 kez topla buluşup görevini yapıyor. Nani ise sahada çok koşuyor görünüyor ama bal yapmayan arı gibi. Onun görevi takımı ileri taşımak, pozisyon yaratmak, kaleye şut atmak, gol atmak. Bunların hangisini yapıyor? Hiç birisini. Sonuç mu? Fenerbahçe iyi oynamadı ama kazanacağı maçı, Alper’in hatasıyla berabere bitirdi.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı