• $17,8568
  • €18,4246
  • 1026.7
  • 2829.58
8 Kasım 2012 Perşembe

Siyasette ne zaman elma şekeri dağıtılacak?

Sayın Başbakan 6 Kasım 2012 Salı günü TBMM grup toplantısında Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu arttırmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, bunun uluslar arası yatırımcıları teşvik edeceğini söyledi.
Bunun yanında, verilen kredi notunun daha yüksek olması gerektiğini vurgulayarak, bu notun hakkaniyete uygun olmadığını ileri sürdü.
Sayın Kılıçdaroğlu'nun ülkenin ekonomik durumu hakkındaki olumsuz eleştirilerinin, uluslararası değerlendirmelere ters düştüğünü söyleyerek onu 'bahtsız bedevi' olarak nitelendirdi. Bu nitelendirme partililer tarafından alkışlarla karşılandı. Başbakanımız Kılıçdaroğlu'ndan başlayarak, diğer muhalefet partilerini de yergi bombardımanına tuttu.
Yüzlerce kez yazdım: Nasıl söylediğiniz ne söylediğinize dahildir. Böyle bir tartışma ülkeyi böler, gerilimi artırır. Başbakan oy kazandıracağını düşünüyor olabilir. Oysa 2023 çocuklarına böyle bir siyaset dilini, böyle bir üslubu miras bırakmaya siyasetçilerimizin hakkı yoktur.
Kılıçdaroğlu'nun bahtsız bedevi nitelendirmesine verdiği karşılık da öfke dolu idi. Haklı olarak kızmıştı. Ama Cumhuriyetimizin temellerini atan bir partinin lideri öfkesine hakim olmalı, bu yakışıksız nitelendirmeye bu biçimde cevap vermemeliydi.
HALK RAHATSIZ
Halk bu seviyesi düşük atışmalardan son derece rahatsız. Şöyle yorumlar var internette: 'Allah aşkına kavga etmeyin, baydı artık!'
Halkın büyük kesimi gerek ekonomik gerekse toplumsal, kültürel nedenlerle sıkıntılar yaşıyor. Onların sıkıntılarına çözüm arama, onları sarıp sarmalayan müşfik bir siyasal ortamda gerçekleşirse anlamlı sonuçlara ulaşabilir diye düşünüyorum. Ülkeyi germe, yalnızca yandaşlarımızın haklı bulduğu, karşı tarafla aramızı sürekli açan bir ortam yaratır. Unutmayalım, gün gelir yandaşlarımız da kabalığımızdan dolayı bizi terk edebilir. Şu anda Türkiye, liderlerinin kabalığını göremeyecek kadar hayata tutunma sorunu yaşayan insanların sayısının oldukça yüksek olduğu bir ülke.
Ülkenin bunca sorunu varken, siyasetin seviyesinin düşmesi hepimiz için çok büyük bir ayıptır. Ne Başbakan'ın ne Kılıçdaroğlu'nun bu ülke halkına saygısızlık yapmaya hakları vardır. Ben iki liderden de yaşça büyük ağabeyleri olarak, onlara oy vermiş, vermemiş halkımız adına, kendilerini halkımıza elma şekeri dağıtmaya çağırıyorum.
GELECEĞİMİZE ELMA ŞEKERİ 
Siyasette elma şekeri sözünü Sayın Başbakan aynı grup toplantısında söyledi: '(Başbakan çok sert konuşuyor) diyorlar' dedi, 'Elma şekeri mi dağıtacaktık?'
Bence ülkenin geleceği adına tüm liderlerimiz elma şekeri dağıtılmalı. Sayın liderler bir araya gelip ülkemiz çocuklarına, demokrasiyi seven, bu ülkenin derin hikmetinden, Anadolu'nun görmüş geçirmiş tarihinden beslenip birlikte yaşamaya karar vermiş halkına elma şekerleri dağıtmalı.
Elma şekerinin sonunda elimizde sapı kalabilir ama ağzımız, ruhumuz tatlanmıştır, bir kere. O sap, ince, küçük bir tahtadan yapılmışsa, onu, siyaset dili bahçesinde yetişecek güzel kokulu güllerin toprağına gübre olarak koyabiliriz.

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım