• $7,5207
  • €8,9707
  • 412.5
  • 1541.98
15 Mart 2012 Perşembe

Kısa bir yazı

Milli Eğitim Komisyonu'nda yaşanan kavga, ülkemizin demokrasiye ne kadar uzak olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Siyasetçilerimizin karşıtlarıyla diyalog kurmalarında ağır sorunlar var. Milli eğitimle ilgili bir kararı yumruk ve tekmelerle alabiliyoruz. Peki, bu olaydan taraflar ders çıkarabilecek mi? Sanmıyorum, herkes kendine yontacak. Herkes karşısındakini suçlayacak.
Olayın ayrıntılarını bilmediğim için haksızlık etmek istemiyorum, Anadolu Üniversitesi'nde ders verdiğim günlerden tanıdığım, zekası ve espri gücüne hayran olduğum Nabi Avcı Hocam uzun yıllar bürokrasinin çarklarında yoğrulduğu için mi böyle bir olayın içine kolayca girdi diye düşünüyorum. İnce bir ruhun sahibi olan Nabi Hocamı, siyaset bu hale getirmiş olamaz belki de. Elbette hocamın nice haklı gerekçeleri vardır ama böyle bir oylama ona hiç yakışmadı diye düşünüyorum.
***
Gazeteci arkadaşlarımızın apansız tahliyesi beni şaşırttı. Neden yattılar neden çıktılar? Elbette beraat etmiş değiller. Ülkemde insanlar neden tutuklanırlar, sonra da 'günü gelince' neden serbest bırakılırlar? Demokrasinin olmadığı bir ülkede adalet olabilir mi? Bunlar arasında ne ilgi var diyeceksiniz? Görüşlerini kabul ettirmek için birbirini boğazlayanlardan adalet duygusuna sahip olmaları beklenebilir mi?
***
Siz bu yazıyı okuduğunuz saatlerde ben kendimi hastanede doktorlara baktırıyor olacağım. İki aydır yazılarımı 38 ateşle yazmaktayım. Sanırım artık gücüm tükendi yazımı burada kesmek zorundayım. Umarım geçmeyen enfeksiyon bir süre sonra benden geçer gider. Yine de belli olmaz siz hakkınızı helal edin.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı