• $8,1619
 • €9,709
 • 457.554
 • 1393.24
30 Mart 2021 Salı 21:02 | Son Güncelleme:

Hafta sonu düğünler yasak mı? Nikah ve düğünler iptal mi edildi?

Hafta sonu düğünler yasak mı" Nikah ve düğünler iptal mi edildi"

Kabine toplantısı sonrası yeni kısıtlama kararları illere göre açıklandı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı, yüksek riskli illerde cumartesi gününü de kapsayacak şekilde uygulanacak. Nikah ve düğün için kısıtlamalar açıklanmadan önce gün alanlar ne yapacak? Nikah ve düğünler iptal mi edilecek? Hafta sonu düğünler yasaklandı mı? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı'nın ardından yeni kararlar ve kısıtlamalar getirildi. Kabine Toplantısının ardından kırmızı renkte olan iller ve yeni risk haritası da belli oldu. Yüksek riskli illerde cumartesi pazar sokağa çıkma yasağının uygulanacağı bildirildi. Peki, Nikah ve düğünler iptal mi? Hafta sonu düğünler yasak mı? İşte tüm merak edilenler...

NİKAH VE DÜĞÜNLER İPTAL Mİ?

İçişleri Bakanlığının yayınladığı yeni genelgeye göre, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek genel kurullar, kişilerin bir araya gelmesine neden olan her türlü etkinlikler, nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, halı saha, yüzme havuzu gibi tesislerde daha önce illere gönderilen genelgede belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda süregelen uygulamaya aynen devam edilecek.

HAFTA SONU DÜĞÜNLER YASAK MI?

Ancak yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde bu hafta sonu (3-4 Nisan 2021) uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Cumartesi veya Pazar günleri için daha önceden tarih almış nikah veya nikah merasimi şeklindeki düğünlere katılacaklar (katılımcı sınırlamasına uygun olmak kaydıyla) için muafiyet uygulanacak.

İnternet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerler, süregelen uygulamaya uygun şekilde, düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla 07.00-19.00 saatlerinde faaliyette bulunabilecek. Çok yüksek risk grubunda bulunan 17 ilde ise il hıfzıssıhha kurullarınca alınan karara göre uygulama belirlenecek.

Yeni bir karar alınıncaya kadar illerin risk grupları aşağıdaki şekilde değiştirildi:

Düşük Risk Grubunda Yer Alan İller; Şırnak. (1 İl)

Orta Risk Grubunda Yer Alan İller; Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Uşak, Van. (10 İl)

Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller; Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Bingöl, Burdur, Denizli, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Manisa, Tunceli. (12 İl)

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller; Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak, (58 İl)

Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde cumartesi günü kısıtlama olacak?

İl il koronavirüs risk haritası renk tablosu nasıl oldu? Türkiye Koronavirüs risk haritası güncellendi!

Ramazan ayında kafeler ve restoranlar kapanıyor mu? Lokantalar, restoranlar ve kafeler kapanacak mı?

 • Hafta sonu düğünler yasak mı
 • Nikah ve düğünler iptal mi
 • Nikahlar iptal mi
 • düğünler iptal mi edildi
 • düğün yasağı var mı
 • nikahlar yasaklandı mı
 • bu hafta nikahlar iptal mi
 • hafta sonu düğün yasak mı
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü