• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
30 Mart 2021 Salı 10:44 | Son Güncelleme:

Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde cumartesi günü kısıtlama olacak?

Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı var mı" Hangi illerde cumartesi günü kısıtlama olacak"

Cumartesi sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika haberi Başkan Erdoğan tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Başkan Erdoğan alınan yeni kararları ve Ramazan ayında uyulması gereken kuralları dile getirdi. Peki, Cumartesi sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde cumartesi sokağa çıkma kısıtlaması olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı Beştepe'de saat 15.30'te başladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Toplantıda alınan en dikkat çekici karar cumartesi günü sokağa çıkma yasağı alınması oldu. Peki, Hangi illerde cumartesi günleri sokağa çıkmak yasak? Cumartesi sokağa çıkma yasağı var mı?

CUMARTESİ GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası tüm Türkiye'nin merak ettiği kararları açıkladı. Başkan Erdoğan: "Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir." dedi. Buna göre kırmızı kategoride olan illerde cumartesi günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

KOVİD-19 TEDBİRLERİ

Erdoğan, "Şartların el verdiği her durumda normalleşme adımlarını atarak kısıtlamalardan bunalan milletimize nefes aldırmaya, sıkıntı yaşayan esnafımıza yol açmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Özellikle salgının tedbirleri hususunda herkesin polisi kendi vicdanı ve aklı olmak mecburiyetindedir. Vaka, hasta ve vefat sayılarının artması, bizi mevcut uygulamaları gözden geçirmeye mecbur bırakmaktadır. Aşılamada ileri yaşlardan başlayarak 15 milyona ulaşmamızın etkilerini sahada görmeye başladık. Bu sayede ileri yaş gruplarının vaka, hasta ve yoğun bakım rakamları içindeki oranları belirgin şekilde azaldı. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir. Vaka, hasta ve ölüm sayılarını insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden hızlı düşüremezsek küresel normalleşmenin gerisinde kalırız. Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır."

Koronavirüs risk haritası değişti mi? İllerin renk kodları değişiyor mu?

Kafeler ve restoranlar kapanıyor mu? Lokantalar, restoranlar ve kafeler kapanacak mı?

  • Sokağa çıkma yasağı
  • yasaklar yeniden mi başlayacak
  • kısıtlamalar geri mi geliyor
  • sokağa çıkma yasağı var mı
  • hafta sonu yasağı
  • yasaklar geri mi geliyor
  • yeni yasaklar neler
<p>İrlandalı şair ve düzyazı yazarı James Clarence Mangan hem Osmanlı Divan şiirlerini çevirmiş hem

Türkiye aşığı İrlandalı şair: Mangan

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de