• $8,058
 • €9,6752
 • 460.376
 • 1408.14
30 Mart 2021 Salı 10:38 | Son Güncelleme:

Ramazan ayında kafeler ve restoranlar kapanıyor mu? Lokantalar, restoranlar ve kafeler kapanacak mı?

Ramazan ayında kafeler ve restoranlar kapanıyor mu" Lokantalar, restoranlar ve kafeler kapanacak mı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem maddesini artan koronavirüs vakalarıyla birlikte risk haritasının güncellenmesi ve yeni tedbirler oluşturdu. Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası beklenen açıklamaları ve yeni kararları duyurdu. Peki, Ramazan'da kafeler ve restoranlar kapanıyor mu? Lokantalar, restoranlar ve kafeler kapanacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleştirilen kabine toplantısından çıkacak olan kararlar büyük bir heyecanla bekleniyordu. 1 Mart'ta başlayan kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte vakaların 30 bini, ölü sayısının ise 150'yi aştığı koronavirüsle mücadele çalışmaları yeniden gündeme geldi. Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Peki, Kafeler ve restoranlar kapanıyor mu? Ramazan'da lokantalar, restoranlar ve kafeler açık mı, kapalı mı olacak?

KAFELER VE RESTORANLAR KAPANIYOR MU?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan: "Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek" ifadelerine yer verdi.

RAMAZAN'DA KAFELER VE RESTORANLAR KAPALI MI, AÇIK MI?

Kabine Toplantısı sonrası Ramazan ayı ile ilgili alınan kararları açıklayan Başkan Erdoğan: "Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır." dedi. Ayrıca Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek.

Koronavirüs risk haritası değişti mi? İllerin renk kodları değişiyor mu?

Sokağa çıkma yasağı yeniden mi başlayacak? Cumartesi sokağa çıkma yasağı olacak mı?

KOVİD-19 TEDBİRLERİ

Erdoğan, "Şartların el verdiği her durumda normalleşme adımlarını atarak kısıtlamalardan bunalan milletimize nefes aldırmaya, sıkıntı yaşayan esnafımıza yol açmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Özellikle salgının tedbirleri hususunda herkesin polisi kendi vicdanı ve aklı olmak mecburiyetindedir. Vaka, hasta ve vefat sayılarının artması, bizi mevcut uygulamaları gözden geçirmeye mecbur bırakmaktadır. Aşılamada ileri yaşlardan başlayarak 15 milyona ulaşmamızın etkilerini sahada görmeye başladık. Bu sayede ileri yaş gruplarının vaka, hasta ve yoğun bakım rakamları içindeki oranları belirgin şekilde azaldı. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir. Vaka, hasta ve ölüm sayılarını insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden hızlı düşüremezsek küresel normalleşmenin gerisinde kalırız. Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır."

 • Kafeler kapanacak mı
 • Kafeler kapandı mı
 • Kafeler hangi illerde açık
 • restoranlar kapandı mı
 • restoranlar açık mı
 • Lokantalar açık mı
 • Lokantalar kapandı mı
<p>İrlandalı şair ve düzyazı yazarı James Clarence Mangan hem Osmanlı Divan şiirlerini çevirmiş hem

Türkiye aşığı İrlandalı şair: Mangan

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de