• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
27 Mart 2021 Cumartesi 09:41 | Son Güncelleme:

Berat Kandili'nde nasıl tövbe edilir? Berat Kandili tövbe (tevbe) istiğfar duası okunuşu ve anlamı!

Berat Kandili'nde nasıl tövbe edilir" Berat Kandili tövbe (tevbe) istiğfar duası okunuşu ve anlamı!

Müslümünanlar, Berat Kandili'nde tövbe edecek, namaz kılarak yüce Allah'tan af dileyecek. Kutsal ve mübarek kitabımız Kur'an-ı Kerim'in Levh-i Mahfûz'dan dünyaya alemine tamamen inmiştir. Günahların affedildiği, rahmet ve mağfiret kapılarının açık olduğu kandil geceleri, Müslümanlar tarafından bol bol ibadetle geçiriliyor. Berat Kandili'nde nasıl tövbe (tevbe) edilir? Berat Kandili tövbe istiğfar duası okunuşu ve anlamına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Berat Kandili'nde edilecek tövbe ve istiğfar duaları bulunuyor. Bugün ülkemizde Berat Kandili kutlanacak. Bu önemli geceyi bol bol ibadetle geçirecek olan vatandaşlar aramalarında konuya geniş yer veriyor. Manevi iklim havasının arttığı bu zaman diliminde kandil geceleri büyük önem arz eder. Berat Kandili'nde nasıl tövbe (tevbe) edilir? İşte Berat Kandili tövbe istiğfar duası okunuşu ve anlamı!

BERAT KANDİLİ'NDE NASIL TÖVBE (TEVBE) EDİLİR?

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

Berat Kandili'nde ne olmuştur, önemi nedir? İşte Berat Kandili gecesinin fazileti!

TÖVBE İSTİĞFAR DUASI

"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

Berat Kandili'nde çekilecek tesbihler ve zikirler neler? Berat Kandili'nde hangi zikirler ve tebihler çekilir?

BERAT GECESİ DUASI

Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:

"Allah'ım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, senden yine sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen kendini sena ettiğin gibi yücesin."11

BERAT DUASI

Bazı mâna büyüklerinin de şöyle bir duası vardır:

"Allah'ım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü sen buyurdun ki, 'Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır.'"12

Berat Kandili'nde oruç tutulur mu, kaç gün? Berat Kandili 2021 oruç tutmanın fazileti nedir, ne zaman tutulmalı?

  • Berat Kandili tövbe duası
  • berat kandili duası
  • Berat Kandili nasıl tövbe edilir
  • Berat Kandili tövbe istiğfar duası
  • Berat Kandili tövbe istiğfar duası okunuşu
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü