• $8,1102
  • €9,7697
  • 463.963
  • 1365.27
14 Eylül 2020 Pazartesi 09:10 | Son Güncelleme:

Arıza'nın Ali Rıza'sı Tolga Sarıtaş kimdir, nereli? Tolga Sarıtaş kaç yaşında?

Arıza'nın Ali Rıza'sı Tolga Sarıtaş kimdir, nereli" Tolga Sarıtaş kaç yaşında"

Arıza'nın Ali Rıza'sı Tolga Sarıtaş bu akşam Show Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Yeni sezonun iddialı yapımları arasında yer alacak olan Arıza dizisinde yer alan Tolga Sarıtaş, son olarak Söz dizisinde rol almıştır. Arıza'nın Ali Rıza'sı Tolga Sarıtaş, Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynadığı Şehzade Cihangir rolüyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Arıza'nın Ali Rıza'sı Tolga Sarıtaş, izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Lise öğrenimin tamamladıktan sonra oyunculuğa yönelen Tolga Sarıtaş, sevilen birçok projenin içerisinde yer almıştır. Tolga Sarıtaş , bu akşam Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan Arıza dizisinde Ali Rıza karakterine hayata verecek.

ARIZA'NIN ALİ RIZA'SI KİMDİR?

Ali Rıza Altay, İstanbul’un mahalle kültürünü yitirmemiş semtinde ailesiyle yaşayan bir taksi şoförüdür. Rahmetli babasından kalma, iki katlı ahşap evlerinde kız kardeşi Nihan ve annesi Rukiye ile birlikte yaşar. Babası Mehmet Emin Bey’in erken ölümüyle birlikte, Ali Rıza, üniversite hayaline veda etmiş, ailenin geçim yükünü sırtlanmıştır. Mecbur kaldığında girdiği ufak tefek kavgalardan “façası” vardır ama hiçbir zaman beli silahlı kabadayılardan olmaya heves etmemiştir.

Arıza oyuncuları kim, konusu nedir? Arıza dizisi ne zaman başlıyor?

Ayça Ayşin Turan kaç yaşında, nereli? Arıza dizisinin Halime'si Ayça Ayşin Turan kimdir?

Onun umursadığı Thametelerin şiarıdır: “Uğrunda savaşılacak iki şey vardır: Evimiz, şerefimiz”. Ali Rıza, bu şiarla, ailesine gözü gibi bakmış, şimdi de evlat gibi sevdiği kız kardeşi Nihan’ını, can dostu Ferit’le evlendirmeye hazırlanıyordur. Ama bu günlerde, Ali Rıza’nın savunmasız bir müşterisini (Halide) zorla taksisinden indirmek isteyenlere karşı koymasıyla başlayan olaylar, Ali Rıza’nın küçük ve sıradan dünyasını tuzla buz eder. Ali Rıza, sıradan bir taksi şoförlüğünden, İstanbul’un en büyük suç krallığının tahtına yükseleceği zorunlu yolculuğuna böylece çıkar. Bundan sonra da Ali Rıza değil, “ARIZA” olarak anılacaktır…

TOLGA SARITAŞ KİMDİR?

Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 yılında İstanbul'da doğmuştur. Türk dizi oyuncusudur.

Aslen Sivaslı olan sanatçı, İstanbul'da doğup büyüdü. Halil Akkanat Lisesi'nden mezun oldu. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra ilgisi tamamen oyunculuğa yönelen Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı. Sadece oyunculukla yetinmeyerek müzik gruplarıyla birlikte baterist ve gitarist olarak sahne aldı.

Birkaç dizi ve filmden sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı "Şehzade Cihangir" karakteriyle Türk seyircisinin beğenisini kazandı. Güneşin Kızları dizisinde "Ali Mertoğlu" karakterini canlandırdı. 20 Ocak 2017'de vizyona giren Kötü Çocuk filminde "Meriç Tuna" karakterini canlandırdı. Ayrıca, 2017-2019 yıllarında Söz dizisinde "Yavuz Karasu" karakterini canlardırdı. Son olarak 'Ferhat ile Şirin' dizisinde 'Ferhat' karakterini başrol olarak oynadı.

<p>Bedir Acar, 'Bunu hep yapıyorlar, Şener Şen'e yaptılar,  Orhan Gencebay'a, Yavuz Bingöl'e, Alev A

Erkan Oğur ezik mi ?

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor