• $ 5,7304
  • € 6,3749
  • 277.251
  • 99785.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

YSK İstanbul seçim sonuçları kararı ne? YSK son dakika açıklamaları

YSK son dakika kararları ve açıklamaları herkes tarafından merak ediliyor. YSK İstanbul seçim sonuçları kararı ne? bu sorunun yanıtı güncel olarak araştırılıyor. 26 Nisan'da YSK bir ara karar açıklayarak 41 bin 132 seçmen ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin araştırılmasını kararlaştırmıştı. YSK, inceleme için ilçe seçim kurullarına 5 günlük süre vermişti. YSK geçtiğimiz günlerde açıkladığı bir diğer ara kararda AK Parti'nin KHK'dan ihraç edilen seçmenlerle ilgili itirazını reddederken '41 bin 132 kısıtlı seçmen' iddiasının ise araştırılmasına karar vermişti. Bugün yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı ve YSK ara karar yayınladı. YSK İstanbul ara kararı ve İstanbul seçim sonuçları ile ilgili son dakika gelişmelerine haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte YSK'nın İstanbul kararı...

YSK son dakika haberleri herkes tarafından merak ediliyor. 'YSK İstanbul seçim sonuçları kararı ne?' sorusunun yanıtı güncel olarak araştırılıyor. İstanbul seçim sonuçları kapsamında geçtiğimiz günlerde AK Parti'nin KHK'dan ihraç edilen seçmenlerle ilgili itirazını reddederken '41 bin 132 kısıtlı seçmen' iddiasının ise araştırılmasına karar vermişti. YSK tarafından verilen ara karara göre, memur olmayan sandık üyelerine ilişkin iddialarında araştırılması istenmişti. YSK'da son dakika gelişmesi yaşandı ve ara karar açıklandı. YSK İstanbul kararı ve seçim sonuçları son dakika gelişmelerine haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. 

 

Kısıtlı seçmen nedir? Kısıtlı seçmen ne demektir, kime denir?

YSK SON DAKİKA: YSK İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI KARARI NE?
AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel yaptığı son dakika açıklamasında İstanbul seçimleri ile ilgili 5 bin 515 kişinin daha soruşturulacağını duyurdu.

İDDİALARA İNCELEME
Söz konusu madde kapsamındaki itiraz uyarınca ceza infaz kurumlarında kasıtlı suçtan hükümlü bulunan 5 bin 287 kişinin yerlerine oy kullandığı iddiası ile yine 31 Mart 2019'da cezaevlerinde tutuklu ve taksirli suçtan hükümlü olarak bulunan ve yerleşim yerleri cezaevi olarak gösterilen 236 kişinin cezaevinde oy kullandığı iddiası araştırılacak.

İlçe seçim kurulları, İstanbul itirazındaki en kritik konularından birisi olan kamu görevlisi olmayan sandık başkanı ve memur üyelerini de araştıracak. AK Parti'nin itiraz dilekçesinde 6 bin 539 sandık kurulu başkanı ile 13 bin 84 sandık kurulu üyesinin kamu görevlisi olmadığı belirtiliyordu. İlçe seçim kurulları, sandık kurulu başkan ve memur üyelerinin görevlendirilmelerine esas alınan listeleri, hangi kurumlardan temin edildiği de belirtilerek YSK'ya gönderecek. Ayrıca söz konusu listeler dışında görevlendirme yapılıp yapılmadığına bakacak olan ilçe seçim kurulları, bu şekildeki görevlendirmelerin hangi sebeple ve hangi kurumdan yapıldığını bildirecek. Ayrıca bunlardan mazeret bildiren veya seçim günü göreve gelmeyenlerin listesi de YSK'ya sunulacak.

YSK sonuç açıkladı mı? YSK Maltepe kararı ne?

YSK KARAR VERECEK

AK Parti'nin iptal gerekçesi olarak sunduğu tüm bu iddialarla ilgili yapılacak araştırmanın sonucu daha sonra YSK'nın önüne gelecek. YSK da araştırma sonucuna göre İstanbul ile ilgili nihai kararı verecek.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Bakım onarım işçilerinin Kocaeli Topçular Mahallesinde çalışırken havadan çekilen görüntüleri işç

Ölümle Burun Buruna, ´Ekmek Mücadelesi´

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Tarlaya gömülü halde bulundu! İş makinesiyle çıkarıldı

Bilim insanları açıkladı! Bu besinleri tüketmek hayat kurtarıyor