• $7,4236
  • €8,9647
  • 409.606
  • 1531.05
27 Şubat 2020 Perşembe 11:08 | Son Güncelleme:

Perinçek'ten CHP-HDP ittifakına ilişkin çarpıcı iddia: Söyleyeceklerim tamamen belgeli

Perinçek'ten CHP-HDP ittifakına ilişkin çarpıcı iddia: Söyleyeceklerim tamamen belgeli

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP-HDP ittifakıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Perinçek, 2015 seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifak için bir araya geldiklerini ancak Kılıçdaroğlu'nun kendisine "HDP olmazsa ittifak olmaz." yanıtını verdiğini iddia etti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP-HDP ittifakıyla ilgili önemli iddialarda bulundu. Doğu Perinçek, CHP ile yapacakları ittifakın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'den vazgeçmemesi sebebiyle gerçekleşmediğini söyledi.

Habertürk TV'de yayımlanan Türkiye'nin Nabzı programında konuşan Doğu Perinçek, 2015 seçimleri öncesinde Kılıçdaroğlu ile yaptığı ittifak görüşmelerini anlattı. Perinçek, "Bu söyleyeceklerimin hepsi bende belgeli ve kayıtlı." diyerek şunları söyledi:

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun imzasıyla ben size getireceğim. Biz tüm görüşmelerimizi yazılı olarak yapıyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu'yla önce Renaissance Oteli'nde, sonra bizim genel merkezimizde bir araya geldik. Kemal Kılıçdaoğlu bizim ittifak teklifimize, fay hatlarını çatlatırız yanıtını verdi."

"HDP OLMAZSA İTTİFAK OLMAZ"

Bu sözler üzerine programın bir diğer konuğu eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek, Perinçek'e "Kılıçdaroğlu size, HDP olmazsa ittifak olmaz ifadesini kullandı mı?" sorusunu yöneltti. Perinçek ise "Evet aynen öyle dedi." yanıtını verdi.

Trump'ın elindeki koronavirüs kağıdında dikkat çeken Türkiye detayı

O isimden küstah vaat! Başkan Erdoğan'ı hedef aldılar...

Raporlar ortaya çıktı! Tarihi fren...

<p>Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı hakkında en temel unsurun hukuk güvenliği

Bakan Gül: En temel unsur hukuk güvenliğidir

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı