• $ 6,7755
  • € 7,3703
  • 358.575
  • 92381.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Perinçek'ten CHP-HDP ittifakına ilişkin çarpıcı iddia: Söyleyeceklerim tamamen belgeli

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP-HDP ittifakıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Perinçek, 2015 seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifak için bir araya geldiklerini ancak Kılıçdaroğlu'nun kendisine "HDP olmazsa ittifak olmaz." yanıtını verdiğini iddia etti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP-HDP ittifakıyla ilgili önemli iddialarda bulundu. Doğu Perinçek, CHP ile yapacakları ittifakın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'den vazgeçmemesi sebebiyle gerçekleşmediğini söyledi.

Habertürk TV'de yayımlanan Türkiye'nin Nabzı programında konuşan Doğu Perinçek, 2015 seçimleri öncesinde Kılıçdaroğlu ile yaptığı ittifak görüşmelerini anlattı. Perinçek, "Bu söyleyeceklerimin hepsi bende belgeli ve kayıtlı." diyerek şunları söyledi:

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun imzasıyla ben size getireceğim. Biz tüm görüşmelerimizi yazılı olarak yapıyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu'yla önce Renaissance Oteli'nde, sonra bizim genel merkezimizde bir araya geldik. Kemal Kılıçdaoğlu bizim ittifak teklifimize, fay hatlarını çatlatırız yanıtını verdi."

"HDP OLMAZSA İTTİFAK OLMAZ"

Bu sözler üzerine programın bir diğer konuğu eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek, Perinçek'e "Kılıçdaroğlu size, HDP olmazsa ittifak olmaz ifadesini kullandı mı?" sorusunu yöneltti. Perinçek ise "Evet aynen öyle dedi." yanıtını verdi.

Trump'ın elindeki koronavirüs kağıdında dikkat çeken Türkiye detayı

O isimden küstah vaat! Başkan Erdoğan'ı hedef aldılar...

Raporlar ortaya çıktı! Tarihi fren...


17 Yaşındaki genç cezaya 'problem değil' dedi

17 Yaşındaki genç cezaya 'problem değil' dedi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik devletin yardım elini en ücra köylere ulaştırıyor

Koronavirüs böyle yayılmış... İlk kez görüntülendi