• $9,3309
  • €10,8551
  • 533.555
  • 1431.38
15 Temmuz 2021 Perşembe 07:18 | Son Güncelleme:

Mehmet Zahid Sobacı kimdir, aslen nereli? TRT'nin yeni Genel Müdürü Zahid Sobacı kaç yaşında?

Mehmet Zahid Sobacı kimdir, aslen nereli" TRT'nin yeni Genel Müdürü Zahid Sobacı kaç yaşında"

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu'na (TRT) yönelik atamalar ve yönetim yapısına ilişkin karar, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Görev süresi sona eren TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in yerine Genel Müdürlüğe Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Ahmet Albayrak atandı. Mehmet Zahid Sobacı kimdir, aslen nereli? TRT'nin yeni Genel Müdürü Zahid Sobacı kaç yaşında? gibi soruların yanıtları ise yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı...

TRT Genel Müdürlüğüne Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı atandı. Mehmet Zahid Sobacı kimdir, aslen nereli? TRT'nin yeni Genel Müdürü Zahid Sobacı kaç yaşında? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Sobacı, uzun yıllardır kamuda çeşitli görevlerde bulunan bir isim olarak biliniyor. İşte hakkında tüm merak edilenler...

TRT'NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ ZAHİD SOBACI KİMDİR?

Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2001 yılında mezun oldu. Sobacı, yüksek lisansını (2005) ve doktora (2009) eğitimini Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı'nda tamamladı.

2013 yılında doçent ve 2020 yılında profesör olan Sobacı, uzmanlık alanları olan kamu yönetiminde reform, kamu politikası ve sosyal medya-siyaset ilişkisi üzerine çalışmalar yaptı.

"İdari Reform ve Politika Transferi", "Kuram ve Uygulamada Kamu Yönetimi", "Social Media and Local Governments: Theory and Practice", "Sub-National Democracy and Politics through Social Media" ve "E-Parliament and ICT-Based Legislation: Concept, Experiences and Lessons" isimli kitaplara imza atan Prof. Dr. Sobacı'nın uzmanlık alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı.

2014 yılında "Kamu Politikası: Kuram ve Uygulama" başlıklı editöryal çalışması ile Sosyal Bilimler alanında TÜBA Kayda Değer Eser (Mansiyon) ödülünü alan Sobacı, 2015-2018 yılları arasında düşünce kuruluşu SETA'da iç siyaset alanında çalışmalar yürüttü.

2018-2021 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcılığı görevinde bulan Prof. Dr. Sobacı, 2019-2021 yılları arasında Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Prof. Dr. Sobacı, evli ve iki çocuk babası.

Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin kimdir, kaç yaşında? TRT Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Bilgin aslen nereli?

Meryem İlayda Atlas kimdir, kaç yaşında? Meryem İlayda Atlas Çetin aslen nereli, eşi kimdir?

Hilal Kaplan Öğüt kimdir, kaç yaşında? Hilal Kaplan Öğüt aslen nereli, eşi kimdir?

Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşındadır? TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak aslen nereli?

  • Mehmet Zahid Sobacı
  • Mehmet Zahid Sobacı kimdir
  • Mehmet Zahid Sobacı nereli
  • Zahid Sobacı yaşı
  • trt yeni genel müdürü
  • trt genel müdürü Zahid Sobacı
<p>Bu görüntüler Dışişleri Bakanı  Çavuşoğlu'nun ailesine ait değil gazeteci Barış Yarkadaş'ın buna

CHP'nin çamur at stratejisi

Çobanlıkla başladığı hayvancılıkta çiftlik sahibi oldu

Edirne'deki Omurgasızlar Müzesi'nde 2 bin böcek türü sergileniyor

MTA Yerleşkesinde patlama oldu