• $9,3512
  • €10,8985
  • 533.494
  • 1417.7
15 Temmuz 2021 Perşembe 07:18 | Son Güncelleme:

Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşındadır? TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak aslen nereli?

Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşındadır" TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak aslen nereli"

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu'nun yönetim yapısında değişikliğe gidildi. Ahmet Albayrak TRT Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Prof. Dr. Ahmet Albayrak, 2003 yılında Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden fakülte birincisi olarak mezun oldu. İşte hakkında tüm merak edilenler...

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu'nun yönetim yapısında değişikliğe gidildi ve görevlere yeni atamalar yapıldı. Bu atamalar arasında TRT'ye Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ahmet Albayrak getirildi. Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşında? TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak aslen nereli? gibi soruların yanıtları da yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte Ahmet Albayrak hakkında tüm merak edilenler...

TRT'NİN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET ALBAYRAK KİMDİR?

Prof. Dr. Ahmet Albayrak, 2003 yılında Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden fakülte birincisi olarak mezun oldu. 2005 yılında yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat dalında, 2008 yılında ise sanatta yeterliğini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat dalında tamamladı.

Video, film, motion, resim, çizim, fotoğraf ve enstalasyonları ile dünyanın birçok kentinde önemli sanat etkinliklerine katılan Albayrak, çeşitli ödüller aldı. 2013 yılında, IKSV desteğiyle Paris'te, Cite Internationale Des Arts'ta misafir sanatçı olarak Türkiye stüdyosunda çalışmalar ve yeni projeler gerçekleştirdi. 2016 yılında ise The American Turkish Society desteğiyle New York'ta School of Visual Art'ın davetli misafir sanatçısı oldu ve New York'ta ürettiği işlerinden oluşan "Anemotaxis" adlı solo bir sergi gerçekleştirdi.

Eserleri İstanbul Modern, Proje4L Çağdaş Sanat Müzesi, Moskova Modern Sanatlar Müzesi (MMOMA) ve Cambridge Üniversitesinin yanı sıra İngiltere, Almanya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Meksika, Rusya, Makedonya gibi çeşitli ülkelerde sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından 4 kez başarı ödül alan Prof. Dr. Albayrak, görsel iletişim tasarımı, hareketli görüntü tasarımı, işitsel imge üretimi, iletişimsel estetik, dijital iletişim, sanat ve basın, film-video sanatı, video mapping, yeni medya, sosyal medya ve sanat, arşiv görselleştirme ve yapay zeka, yazılı ve dijital basın estetiği, dijital imge dili ve sanat diplomasisi gibi konularda birçok özel ve resmi kurumda seminerler, konferanslar ve dersler vererek, çeşitli projeler gerçekleştirdi ve bu gibi alanlarda ürettiği işlerle çağdaş sanat sergilerine ve çalıştaylara katıldı.

Çeşitli kurumlardaki yöneticilik, komisyon üyelikleri, jürilikler, bilirkişilik görevleri gibi deneyimlerine ek olarak T.C Merkez Bankasının yurt içi ve yurt dışındaki sergilerinin sanat danışmanlığını ve küratörlüğünü de yürüten Albayrak, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi'nde de dersler verdi.

Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin kimdir, kaç yaşında? TRT Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Bilgin aslen nereli?

Meryem İlayda Atlas kimdir, kaç yaşında? Meryem İlayda Atlas Çetin aslen nereli, eşi kimdir?

Mehmet Zahid Sobacı kimdir, aslen nereli? TRT'nin yeni Genel Müdürü Zahid Sobacı kaç yaşında?

Hilal Kaplan Öğüt kimdir, kaç yaşında? Hilal Kaplan Öğüt aslen nereli, eşi kimdir?

  • Ahmet Albayrak
  • Ahmet Albayrak kimdir
  • Ahmet Albayrak nereli
  • Ahmet Albayrak kaç yaşında
  • TRT yeni yönetim kurulu başkanı
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar