• $ 6,8602
  • € 7,7442
  • 395.689
  • 119339
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
30 Mayıs 2020 Cumartesi 13:43 | Son Güncelleme:

30 Mayıs 2020 marketler ve eczaneler açık mı? Marketler kaça kadar açık?

Market çalışma saatleri sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte yeniden gündeme geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle son aylarda uygulanan sokağa çıkma yasağı 30 – 31 Mayıs tarihleri arasında da uygulanacak. Eczaneler, marketler ve bakkalların çalışma saatleri de ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. Peki, 30 Mayıs'ta marketler saat kaça kadar açık? Eczaneler açık mı? İşte detaylar...

Koronavirüsle mücadele kapsamında son haftalarda uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulaması bu hafta da uygulanacak. Virüsün yayılmasını engellemek amacıyla uygulanan kısıtlama ile insanların evlerinden çıkmaması gerektiği vurgulanıyor. Market, eczane ve bakkallar gibi temel ihtiyaçların karşılandığı yerlerin açık olup olmadığı ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, 30 Mayıs’ta marketler ve eczaneler açık mı? İşte market çalışma saatleri 30 Mayıs 2020...

30 MAYIS’TA MARKETLER AÇIK MI?

30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile buraların sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.

BUGÜN (30 MAYIS) ECZANELER AÇIK MI?

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı 30 Mayıs Cumartesi günü Eczaneler özel sağlık kurum ve kuruluşları, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri açık olacak.

Kahvehaneler, restoranlar ve kafeler 1 Haziran'da açılıyor mu? İşte genelge detayları...

Spor salonları ne zaman açılacak? Spor salonları 1 Haziran'da açılacak mı?

Terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Pusula Katamaran Karadeniz turlarına başladı

Pusula Katamaran Karadeniz turlarına başladı

İzmir'de bir gemide 276 sığınmacı yakalandı

İzmir'de bir gemide 276 sığınmacı yakalandı

Kastamonu'da Belediye Başkanı'nın bulduğu kızıl geyik yavr

Kastamonu'da Belediye Başkanı'nın bulduğu kızıl geyik yavrusu korumaya alındı