• $7,4159
  • €9,0518
  • 442.066
  • 1542.45
26 Aralık 2020 Cumartesi 09:46 | Son Güncelleme:

İlkokul, ortaokul ve liselerde karne verilecek mi? Karne notu nasıl hesaplanacak?

İlkokul, ortaokul ve liselerde karne verilecek mi" Karne notu nasıl hesaplanacak"

Milli Eğitim Bakanlığı karne açıklamaları öğrenciler ve veliler tarafından yakından takip ediliyor. MEB tarafından yapılan son açıklamada yüz yüze sınavların yapılmayacağı açıklandı. Bu durumda öğrencilerin karne notunun nasıl hesaplanacağı ve karnelerin verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Peki, Karne notu nasıl hesaplanacak? İlkokul, ortaokul ve liselerde karne verilecek mi?

Online eğitime devam eden milyonlarca öğrencinin karneleri ile ilgili gelişmeler gündemdeki konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün yapılan son dakika açıklamasında yüz yüze sınavların yapılmayacağı açıklandı. Bu durumda öğrencilerin karne notunun nasıl hesaplanacağı ve karnelerin verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Peki, Karne notu nasıl hesaplanacak? İlkokul, ortaokul ve liselerde karne verilecek mi? İşte detaylar...

KARNE NOTU NASIL HESAPLANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "İlkokul ve ortaokullarda karne notları ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden, liselerde 2. dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirlenecek" açıklamasında bulundu.

ZİYA SELÇUK SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Son dakika MEB sınavlar ertelendi mi? Yüz yüze sınavlar ertelendi mi?

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Karnelerin verileceği tarih hakkında yeni bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz hafta yapılan son açıklamada, '22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır' denilmişti.

Lise sınavları ne zaman yapılacak? Lise sınavları ertelendi mi?

Bakan Selçuk "Çocukların eline basılı karne vermek istiyoruz. Şu andaki gidişimiz, takvim değişmeyecekmiş gibi devam ediyoruz ama ihtiyaç olursa, değişmesi gerekirse onun için de bazı tedbirler almak gerekiyor. Yani mevzuat, genelgeler, okullarda yürütülen işler, süreçler açısından almak gerekiyor. Bunların hepsinin tedbirini aldık." 

<p>Dünyanın pek çok yerinde şehir yönetimleri marka olabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Gastrono

Taşradan Türkiye'ye açılan bir edebiyat penceresi: İkindi Yazıları...

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Kilo vermek için iştah kapatan besinler