Reklamı Kapat

SGK'da FETÖ operasyonu

Paralel yapının sağlık hizmetleri adı altında yaptığı vurguna büyük neşter vuruldu.

Cumhur ERKEK - Soner KAN
HABER MERKEZİ


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla İzmir, Adana ve Ankara'da eş zamanlı operasyon yapan İzmir Emniyet müdürlüğü Mali suçlarla mücadele şubesi ekipleri, aralarında İzmir SGK İl Müdürü ve kurumun eski müdürü ile SGK mühendislerini gözaltına aldı. Paralel yapının SGK'daki yönetici kadrosundaki adamları aracılığı ile devleti dolandırdığı saptandı. Gözaltına alınan şüphelilerin SGK'ya ait binaları ve arazileri sudan ucuz fiyatlarla paralel yapıya aktardıkları ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcı vekili Okan Bato'nun talimatı ile İzmir, Adana ve Ankara'da eş zamanlı operasyon yapan İzmir Emniyet müdürlüğü Mali suçlarla mücadele şubesi ekipleri, aralarında İzmir SGK bölge Müdürü Engin Bilgili, SGK mühendisleri Necdet Özkan, Fadıl Deniz Arda, Hasibe Tuğba Akaoğlu, Muzaffer Gürcan ile eski İzmir Bölge müdürü Mustafa Keskin'i gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında 1 kişi ise aranıyor.

SGK'NIN BİNALARINI VE ARAZİLERİ PARALEL YAPIYA PEŞKEŞ ÇEKMİŞLER

Gözaltına alınan SGK'nın üst düzey yöneticilerinin terör örgütü FETÖ/PDY ye SGK'ya ait binaları değerinin çok altında göstererek verdiği belirtildi. Bu binalardan birisi de Paralel Yapı'nın önemli hastanelerinden İzmir  Şifa Hastanesi. Buca’da yer alan ve SGK’ya ait olan tarihi ‘De Jong Köşkü’nün de içinde bulunduğu 45 dönümlük arazinin evrakta sahtecilik yapılıp, usulsüz yöntemlerle 49 yıllığına paralel yapıya yakın iddia edilen Şifa Koleji’ne kiralandığı öne sürüldü. ‘SİT Alanı’ kapsamındaki tarihi köşk, bir süre önce üniversite tarafından hastaneye çevrilmiş, ancak YÖK’ün üniversiteye verdiği izni kaldırmasının ardından da İl Sağlık Müdürlüğü’nce mühürlenmişti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlarına konuşma izni bile vermeyen Almanya, Köln şehrinde halk oylamasın

Almanya'dan teröristlere kıyak

Bitlis'te 15 terörist öldürüldü!

Çatı arasında bulduğu çantadan bakın neler çıktı!

FETÖ'cüler böyle yakalandı! Evden çıkanlar şoke etti

En Çok Okunanlar