• $ 5,8122
  • € 6,5534
  • 238.344
  • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Riva'da doğan Ay-Yıldız

Başkan Demirören: İnşallah ismiyle uğurlu olur. 2014 Brezilya'ya buradan gideceğiz. Nasıl Brezilya'daki kumsallarda yıldız yetişiyorsa, bu topraklarda da Türk yıldızları yetişecek

x

TFF Riva Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin inşası için mevcut tesislerin yıkımına başlandı. Törene Başkan Yıldırım Demirören'in yanı sıra Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas da katıldı.
DEMİRÖREN, törende yaptığı konuşmada heyecanını şu şekilde dile getirdi: 'Türk futbolu Avrupa'nın en büyük 6. ekonomisine sahip. Ancak federasyon kiralık binada. Binanın altında eczane, banka ve otomobil bayisi var. Milli takımlarımız otellerde kamp yapıyor. Yönetim ve milli takımlar 3 ayrı binada, senelik 2.5 milyon lira masrafımız var. Diğer masrafları koyduğunuzda senelik 15 milyon lira federasyonunun bütçesinden para çıkıyor. Onun için Riva projesinin bitmesi çok acil ve önemli.
SPONSOR DESTEĞİNE AÇIĞIZ
HEDEFİMİZ, 2014 yılı Nisan ayında burayı açarak, milli takımımızı Brezilya'ya buradan göndermek. Bu projede sizlerin destek ve ilgisini bekliyoruz. Nasıl ki Brezilya kumsallarında yıldızlar yetişiyorsa, 75 milyonluk ülkenin yıldızları da bu topraklarda yetişecek. Kendi bütçemizle yola çıktık. Sponsorlara açığız, onlardan gelecek desteklerle projeyi hızlandıracağız. Allah kısmet ederse ocakta temeli atıyoruz.
TESİSİMİZİN ismi Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri olacak. Yönetim Kurulu'nun kararıyla rahmetli başkanımız Hasan Doğan'ın ismini koyuyoruz. Özkan Olcay'ın ismini de yan parselde bulunan idari binaya koyuyoruz. İnşallah uğurlu olur.'

Eşi benzeri yok
Çok amaçlı Hasan Doğan Riva Tesisleri'nin özellikleri şöyle:
1 Toplam 235 bin metrekarelik tesis, bittiğinde Türkiye'nin en büyük, en modern, en kapsamlı kamp ve eğitim tesisleri olacak.
2 KAPALI alanı 17 bin 643 metrekareyi bulan tesis, ana yay aksına bağlanmış 6 kütleden oluşacak.
3 Yönetİm binası, toplantı ve konferans salonları, konaklama binası, sağlık kulübü, restoran ve benzeri alanları da kapsayan tesis, konforlu çalışma alanları sunacak.
4 Toplam kapalı alanı 2 bin 320 metrekareyi bulan ofis binası 3 katlı inşa edilecek. Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü'ne bağlı birimler burada hizmet verecek.
5 Konaklama bloğu 7 bin 935 metrekarelik alandan oluşacak.  85 oda yer alacak. 2'si süit, 83'ü iki kişilik odaların yanı sıra, hobi ve toplantı odaları da bulunacak.
6 Çok amaçlı salon bin metrekarelik alandan oluşacak. 182 kişilik oditoryum, 168 kişilik seminer salonu, 250 metrekarelik bir fuaye alanı ve küçük ölçekli salonlar olacak.
7 BİN metrekarelik yüzme ve terapi havuzları ile hamam, 350 metrekare fitness salonu yer alacak.
8 4 adet çim saha sayısı 5'e çıkarılacak. Çimler yenilenecek. Bu sahaların bir tanesi, küçük ölçekli tribünleri, destek birimleri ve tel örgüleriyle stadyum olarak inşa edilecek.
9 TOPLAM 9 bin metrekarelik TFF İdari Hizmet Binası inşa edilecek. Federasyonun idari birimleri tek merkezden hizmet sunacak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Bolu´nun en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Gölcük, güzelliği ile ziyaretçileri büyülüyor.

Kartpostalların vazgeçilmez manzaralarından: Gölcük

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yerin 850 metre altında kurtarma tatbikatı

Selfie yerine yeni akım ölü taklidi