• $ 5,9368
  • € 6,5596
  • 297.077
  • 122608
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Hem paralel hem ahlaksız

ABD’de Pensilvaya’ya yakınlığıyla bilinen ve Türkiye karşıtı kara propagandalara destek veren Demokrat Partili Senatör Robert Menendez’e rüşvet ve fuhuş suçlarından soruşturma açıldı.

ABD’de Demokrat Partili Senatör Robert Menendez hakkında ülkenin Adalet Bakanı Eric Holder soruşturma izni verdi. Türkiye hakkındaki karalayıcı sözleriyle tanınan ve 2008 yılından bu yana sözde Ermeni soykırımı iddialarına da aktif destek veren Menendez’in partiye bağış yapan bir kişiyle ticari ilişkileri olduğu ve bedava gezilerle çok sayıda hediye aldığı ve yurt dışındaki tatillerde 18 yaş altında kızlarla birlikte olduğu da soruşturma kapsamında. Menendez aynı zamanda paralel yapının ABD’deki en yakın isimlerinden birisi. 

ERMENİ DİASPORASINI DESTEKLİYOR

Senatör Menendez paralel yapının ABD’deki yıllık toplantılarına katılıyor ve paralel yapı adına Türk hükümetini karalayan açıklamalar yapıyor. Paralel yapı Ermeni soykırımı yasa tasarısını hazırlayan ABD'li Senatör Menendez'e 6 yıldır bağış yapıyorlar. 
Fethullah Gülen'e bağlı grup ve kurumların, ABD'nin sözde Ermeni soykırımını tanımaya yönelik 399 sayılı yasa tasarısını hazırlayan New Jersey Senatörü Robert Menendez'e 6 yıldır bağış yapıyorlar. İşte 2008 yılından bu yana sözde soykırım iddialarına büyük destek veren Menedez’in paralel bağlantıları: 

Türk hükümetini karalıyor 

ABD Senatosu Dışilişkiler Komitesi Başkanı da olan Senatör Robert Menendez, Türk hükümeti aleyhine yaptığı açıklamalarla da tanınıyor. Menendez özellikle Türkiye’deki paralel yapıya düzenlenen operasyonlar sonrasında yaptığı açıklamada Türk hükümeti hakkında çok sayıda kaygı taşıdığını ifade eden ifadeler kullanmış ve şunları söylemişti: “Türkiye’de tüm demokrasilerin temeli olan basın özgürlüğüne yönelik devam eden baskılar dolayısıyla kaygılarım var. Eğer söyledikleri sözler sebebiyle basını ve medyayı keyfi bir şekilde tutukluyorsan, gözaltına alıyorsan veya hapse atıyorsan bu fazlasıyla otoriterliktir.” 

Pensilvanya'dan bağış yapılmış 

Senatör Menendez’in paralel yapıyla en açık bağlantısı ise seçim kampanyalarında kendisine bağış yapan isimlerden ortaya çıkıyor. Paralel yapıya ait eğitim kurumları ve özel şirketlerden kendisine 10 bin doların üzerinde bağış yapıldığı ortaya çıkıyor. 2012 yılındaki seçimlerde Menendez’in seçim kampanyasına Pioneer (Öncü) Bilim Akademisi’nden İsmail Arıcan tarafından 3 bin dolar bağış yapılırken Milkyway (Samanyolu) Eğitim Merkezi’nden Vedat Çelik bin dolar bağışta bulunuyor. 

Toplantıların müdavimi 

2010 yılından itibaren ABD’deki paralel yapı genellikle bahar aylarında yıllık toplantılar yapmaya başladı. Sebebi bilinmemekle birlikte sadece 2012 yılında gerçekleştirilmeyen bu toplantılarda ABD'li çok sayıda Kongre üyesi ve senatörün yanı sıra birçok kamu görevlisi ve Amerikalı gazeteci ve televizyoncular da katıldı. Bu toplantılara katılan ABD'li siyasetçilerin ortak noktası ise ya paralel yapı tarafından kendilerine yüklü miktarlarda bağış yapılmış olması ya da yine paralel yapı tarafından organize edilen Türkiye gezilerine götürülmüş olmaları. Senatör Menendez’in ismi bu toplantılarda da karşımıza çıkıyor. Menendez, 8-9 Mart 2014 tarihinde 4'üncü toplantıya da katıldı.


Viraja Hızlı Giren Beton Mikserinin Otomobilin Üzerine Devrilme Anı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İstanbul Havalimanı "Corono Virüsü" nedeniyle termal kameralarla kontrol ediliyor