• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ankara Gezi Parkı eylemlerinde son durum!

KESK ve DİSK’in Başkent’te yaptığı ve gün boyu polisin müdahale etmediği şölen havasında geçen eylemde akşam saatlerinde hava değişti. Polis müdahalesi geldi. Olaylarda 9 kişi gözaltına alındı, eylemciler ve polislerden yaralananlar oldu. Eylemciler ve polis arasındaki gerilim hala sürüyor. Polis müdahalesi devam ediyor.

ANKARA

Gün boyu Kızılay’da yapılan iş bırakma eylemi sırasında meydanda resmi polisler görev yapmadı. 

Ancak akşam üstü güvenlik güçleri, Kızılay meydanına Türkiye Gençlik Birliği ve Halkevleri üyelerinin gelerek şiddet içerikli eylemler yapacakları yönünde istihbarat aldıklarını belirtti.

Bunun üzerine KESK ve DİSK yöneticileri, gelecek bu gruplara kendilerinin müdahale edeceklerini, aralarına almayacaklarını ve Kızılay’da kendilerinin eylem yaptıkları bölgelere sokmayacaklarını polise ilettiler. Polis ise meydandaki dükkanlara saldırmaya hazırlanan grubu gerekçe göstererek DİSK ve KESK üyelerinden dağılmalarını istedi.

Eylem için akşama kadar izin alan DİSK ve KESK üyeleri sabaha kadar nöbet tutma isteklerini polise ilettiler. Bu istek kabul görmedi. Polis, Kızılay meydanından ayrılmayan göstericileri gaz ve tazyikli su ile dağıttı. Gaz, rüzgarın etkisiyle Başbakanlık ve Meclis'e kadar etki yaptı. Meclis çalışanları, koruma görevlileri uzun süre gazın etkisinde kaldılar. Polis ekiplerinin Ankara'daki müdahalesi hala sürüyor. Olaylarda 9 kişi gözaltına alındı. Eylemciler ve polislerden yaralananlar hastaneye götürüldü.

KUĞULU'DA MÜDAHALE

Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek amacıyla Kuğulu Park'ta toplanan gruba polis müdahale bulundu.

Polis ekipleri akşam saatlerinden itibaren Kuğulu Park'ta toplanan grubu, dağılması yönünde uyardı. Uyarıları dikkate almayan ve Tunalı Hilmi Caddesi'ne giden kavşağı trafiğe kapatıp, barikatlar kurarak ateş yakan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Dağılmayan grubun, trafiğe kapalı haldeki Tunalı Hilmi Caddesi'ndeki gösterisi sürüyor. 


VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Osmanlı döneminden günümüze uzanan yüzlerce yıllık bir lezzet olan dünyaca ünlü Kilis tava, Ramazan

Osmanlı´dan Günümüze: ’Kilis Tava’

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Genelkurmay arşivlerinden özel Atatürk fotoğrafları

U¨lke genelinde es¸ zamanlı kumar ve tombala uygulaması