• $ 6,1436
  • € 6,8589
  • 251.661
  • 84.295
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Dokun-kaç bize göre değil dedi bu yıl 1 milyon lira bütçe ayırdı

Deniz Sazak, 'Bugüne kadar sosyal sorumluluk projelerine alt etkinliklerle beraber yaklaşık 2 milyon liralık bütçe ayırdık' dedi ve ekledi: Bu yılki bütçemiz 1 milyon lira. Sağlığında Yılmaz Sazak'ın temelini attığı atletizm yarışmalarının 16'ncısını kutluyoruz

Aylin Löle
Yüksel İnşaat'ın kurucu ortaklarından ve Atletizm Federasyonu eski Başkanı Yılmaz Sazak'ın sağlığında temelini attığı Uluslararası Yaş Grupları Atletizm Yarışmaları 16'ncı yılını kutluyor. Yarışmalarda her yıl 12-17 yaş arasındaki genç atletler yarışma imkanı buluyor, her yıl yaklaşık 20 farklı ülkeden katılım oluyor. Yüksel Holding bünyesindeki Yüksel Yatçılık'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Holding'in Kurumsal İletişim Koordinatörü
Deniz Sazak, AKŞAM Ekonomi'ye sosyal sorumluluktaki yol haritalarını anlattı...

l Sosyal sorumluluktaki önceliğiniz nedir?
Topluma fayda yarattığımız her proje önemlidir. Gerçekleşen projelerin başında Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları ve Alaca Höyük kazıları yer alıyor. Bu projelerin yanı sıra Yüksel İnşaat olarak yüzlerce öğrenciye burs vermenin yanı sıra, ayni ve nakdi yardımlarımızı da devam ettirdik. Okullar, sağlık ocakları yaptırmak, yolları iyileştirmek, yöre halkına istihdam yaratmak gibi yerel kalkınmaya fayda sağlayacak pek çok çalışmaya imza attık.  Bugüne kadar tüm alt etkinliklerle beraber yaklaşık 2 milyon lira ayırdık.

l Bu yıl yeni bir proje var mı?
Mevcut desteklerimiz sürecek. Ek olarak 2011 yılı için kurumsal iletişim süreçlerimizde, sosyal sorumluluk bakış açımıza yön verecek ana gündem maddelerimizden biri 'çalışan gönüllülüğü' olacak. Bu doğrultuda çok yakında tüm çalışanlarımızın entegre olacağı, hep birlikte 'sahada' olacağımız güzel projelerin müjdesini de vereceğiz. 2011 yılı bütçemiz yaklaşık ise 1 milyon TL.

Sürdürebilirlik çok önemli
DİKKAT edilmesi gereken en önemli hususun topluma 'sürdürülebilir'katma değer yaratabilmek olduğu inancımızı sürekli  dile getirmeye gayret ediyorum. Sosyal yatırımlar yapmak kurum kültürünün bir parçası haline gelmediği takdirde, iyi niyetlerle de başlasa projelerde sorumluluk bilincinin entegre olamadığını ve 'dokun kaç' dediğimiz, bir defaya mahsus olarak gerçekleştirilen faaliyetlerden öteye gitmediğini görüyoruz. Bu noktada seçimleri dikkatli yapmak, her türlü sosyal etkileri iyi değerlendirmekte büyük fayda var.

Babam her türlü desteği sunmuştu
BABAM Yılmaz Sazak, sağlığında başlattığı Yılmaz Sazak Uluslararası Yaş Grupları Yarışmaları'nın, vefat ettiği 15 Temmuz 2000 tarihine kadar öncüsü oldu. Dünya çapında Türk atletlerinin yetiştirilmesini ilke edinerek, maddi-manevi hiçbir özveriden kaçınmadı. Biz de onun 1996'da başlattığı bu etkinliği 16 yıldır Yüksel Holding şirketleri öncülüğünde devam ettiriyoruz. Yarışma sayesinde Türkiye'nin dört bir yanındaki genç atletler, yabancı yaşıtları ile yarışma fırsatı elde ediyor.

Enka Tesisleri'nde yarıştılar
DÜN İstanbul'da ENKA Sadi Gülçelik Spor Sitesi'nde gerçekleştirilen 16. Yılmaz Sazak U.Y.G. Atletizm Yarışmaları'nda binlerce genç atlet; 100, 300, 800, 1000, 1500, 2000 metre koşu, 100 ve 110 m engelli, uzun atlama, yüksek atlama, üç adım atlama, sırıkla atlama, çekiş atma, cirit atma, disk atma, gülle atma engelli kategorilerinde yarıştı. Gençler dünyanın dört bir köşesindeki farklı ülkelerden yaşıtları ile tanışıp kaynaşma imkanı buldu.


 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Diriliş Ertuğrul 150. final bölümü fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul´un son bölümünde neler olac

Diriliş Ertuğrul Final Tanıtımı İzle

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

İngilterenin en büyük ikinci çelik üreticisi British Steel iflasa hazırlanıyor

558 yıllık Tarihi Kapalıçarşı'nın çatısı ve alt yapısı tamamlandı