• $32,4795
  • €34,698
  • 2481.3
  • 9530.47
2 Mart 2024 Cumartesi

Size hizmet etmeyen her kimse değiştirin

Yıllarca kalkınmanın yerelden başlaması gerektiğini, merkeziyetçi bir anlayış ile yerelin sorunlarının çözülemeyeceğini savunmuş birisi olarak ben günün sonunda bu anlayışın Türkiye'de popülizme ve kutuplaşmaya kurban edildiğini düşünenlerdenim.

Geldiğimiz noktada icraatlar için tahsis edilmiş trilyonluk bütçelerin, siyaset dizaynı ve algı oluşturulmak için kullanıldığını hep beraber acziyet içinde izliyoruz.

Oysa olması gereken vaatlerini yerine getirmeyen, işi gücü sosyal medya şarlatanları üzerinden kendisine reklam düzenleten, belediye kaynaklarını kendi ikbali için kullanan her kim varsa; partisi, adı, şanı ne olursa olsun değiştirip çalışan adayı o koltuğa oturtmaktan ibaret.

Bu cümleye dahi tahammülleri yok.

Siz neden gocunuyorsunuz bu tespite?

Sizi mi tarif ettiğini düşünüyorsunuz?

O zaman bir daha çok açık yazayım. Yaşadığınız şehirde belediye kaynaklarını kendi ikbali için kullanan, vaatlerini yerine getirmeyen, sizi saatlerce trafikte bekleten, değerli tek bir projeyi hayata geçirmemiş her kim varsa partisi, adı, şanı ne olursa olsun sandıkta basın tokadı ve değiştirin.

Metro fatihi

Meğer ablası haşa Fatih benzetmesi yaparken metro fatihi demek istemiş. Çünkü hiç sıkılmaksızın kendisine bu sıfatı kendisi seçmiş.

Bari gün sektirmeksizin size ekranda saatte yüz güzelleme yapanlara bunu söyletseydiniz de kendi diliniz tutaydınız.

Kendisine yaptığı yegâne güzelleme bununla da sınırlı değil. Bundan sonra insanlar atom karınca gibi çalışıyor demek yerine 'Ekrem gibi çalışıyor' demeliymiş...

Pes yahu.

Vallahi yaşananlar ve olan biten bu kadar gözümüzün önündeyken insan bu cümleleri sıkılmadan nasıl kurar?

Vallahi gayet de rahat kuruyor.

Adana ve Antalya'da rüzgâr kimden yana?

Adana ve Antalya bu seçimlerde bir şey deneyecek, demedi demeyin...

Hafta içerisinde Adana'da Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir'in Adana için hazırladığı proje tanıtım toplantısındaydık. Halihazırda merkez Yüreğir Belediye Başkanı olan Kocaispir hem merkez ilçe belediye başkanı olması dolayısıyla kentin sorunlarına vakıf hem de ayakları yere basan projelerle Adanalıların karşısına çıkmış.

14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hata payı en düşük sonuçları kamuoyu ile paylaşan araştırma şirketine Adana'da olan biten nedir diye sorduğumda, Adana Büyükşehir başta olmak üzere Üreğir ve Seyhan'da AK Parti'nin ipi büyük bir olasılıkla göğüsleyeceğini, Adana'da Büyükşehir Belediyesi'nin yıllardır süren hizmetsizliğin faturasının mevcut yönetime ağır olacağını söylüyor.

Sokakta ise vatandaş bana ısrarla Adana'nın neden bir Gaziantep gibi, Kayseri gibi olamadığını şikâyet ediyor.

Keza Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan adayı Erdal Hatipoğlu Seyhan'da toplumsal uzlaşıyı çoktan sağlamış. Çalmadık kapı bırakmadıkları gibi Seyhan'ın sosyal ve ekonomik gerçeklerine uygun bir içerik oluşturmuş.

Antalya'dan da gelen haberler hizmetsizliğin daha fazla kabul edilmeyeceğini ve Cumhur İttifakı adayı Hakan Tütüncü'nün vizyoner projeleri ile Antalya halkını önemli oranda ikna ettiği yönünde.

Değerli okurlar, biz gittiğimiz yerlerde vatandaşın nabzını tutmaya gayret etsek de o şehirde yaşayan sizlersiniz. Asla sizi kutuplaştırmalarına müsaade etmeden kararınızı aldığınız ya da alamadığınız hizmete göre veriniz.

Size hizmet etmeyen bir yöneticiyi ise babanızın oğlu dahi olsa o makamda tutmayınız zira bu şehirler bize evlatlarımızdan miras.

<p>Bakan Tekin: (Öğretmen atamaları) 'Değerlendirme yapacağız. Belli bir sayı yok'</p><p>(Sözleşmeli

Bakan Tekin'den öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!