• $28,959
  • €31,2477
  • 1889.7
  • 7978.82
25 Ekim 2023 Çarşamba

Şimdi de Siyonizm kavramını zırhlıyorlar

Sadece şiddet vasıtası ile İslam beldelerinde yaşayan halklara öğrenilmiş çaresizliği belletmiyorlar aynı zamanda oluşturdukları faşizan ve ırkçı düzeni de bize insan hakları diye allayıp pullayıp yedirme derdindeler.

Ne yani insan hak ve hukukunu suiistimal ediyorlar diye bu gibi ulvi kavramları ağzımıza almayacak mıyız?

Elbette böyle demek istemiyorum lakin bunu dedelerinin üzerine İngiliz'in hacet gidererek aşağıladığı Rishi Sunak'tan öğrenecek de değiliz.

Tel Aviv'e ayak basar basmaz İsrail ile omuz omuza mücadele etme sözü veren Sunak, 'İsrail'in kazanmasını istiyoruz' dedi. Üstelik bunları derken Netanyahu'nun 'şeytan ekseni ile mücadele ediyoruz' cümlelerine de aleni destek verdi ve Filistinlilerin kendi topraklarını müdafaa hakkından zerre kadar bahsetmedi bile.

Olaf Scholz, Ursula Von Der Leyen, Biden gibilerinin ağzında hep aynı lakırdılar.

Trump döneminde BM'de İsrail adına ABD'nin eşik bekçiliğini yapan Nikki Halley olayı bir adım daha öte taşıyarak, 'anti Siyonizm ile Yahudi düşmanlığının aynı şeyler olduğunu' ifade eden bir paylaşım yapmış.

Nasıl güzel değil mi, Siyonizm'in sınırları belli olmayan bir coğrafyayı 200 seneden bu yana kan ve gözyaşına boğmasına itiraz ederseniz, Yahudi düşmanlığı yapmış oluyorsunuz.

Bu konu antisemitizm kavramının anlamının saptırılmasından başka bir şey değildir ve olamaz.

Buna ilaveten yeni bir konu da değildir.

İsrail eski Başbakanı Menahem Begin zamanından bu yana Siyonizm denilen kanserli fikrin eleştirilmesinin önüne geçilmek maksadıyla kullanıldı hâlâ da fırsat ortaya çıktığında ya da ağır eleştiriler gelmeye başladığında hemen bu kart devreye alınıyor.

İspanya'dan Avrupa içlerine kadar Yahudi nefreti ile katliamlar yapanların torunlarından, Sultan Beyazıt'ın torunlarının alacak bir insanlık dersinin olduğunu sanmıyorum ama gel gör ki kendini İsrail barbarlığına kör etmiş tipler türedi kendi coğrafyamızda.

Filistin halkının toprağını çalan hırsız Jacop'un çanağını sıyırmaya talip çanak yalayıcılar bunlar ve bunlar şu an Menahem Begin ile Nikki Haley'den bile daha keskin Siyonizm savunuculuğu yapıyorlar.

Filistin'den bize ne dersek Siyonizm belasından kurtulmuş oluyor muyuz?

Geçtiğimiz yazıda kaleme aldığım YPG/PKK'yı sınırlarımızın dibinde besleyip silahlandıranların akıl ile Haganah ve İrgun terör örgütlerini kuranların akıl aynı demiştim. Türkiye'nin son 8 seneden bu yana bu projeye karşı içeride ve sınır ötesinde kararlılık ile verdiği mücadele terör devletinin sınırlarımızın hemen dibinden Akdeniz'e ulaşmasını şimdilik durdurmuş olsa da yeni ve alternatif planlar hemen devreye alındı.

DAVİD KORİDORU

İsrail'in işgal ettiği Golan tepelerinden Suriye'deki ABD askeri üssü Al Tanif'e kadar olan ve buradan Deyrizor güneyine kadar uzanan bir koridordan bahsediyorum.

Bu koridorun tesis edilmesinin öyle zor bir konu olmadığının altını çizmek isterim zira zaten Al Tanif'te bir ABD askeri üssü halihazırda mevcut. Al Tanif ile Deyrizor arasında kalan bölge ise tamamen çöl vasfı taşıyan ve Irak ile sınır çizgisinin de geçtiği cetvelle çizilmiş bir boşluktan ibaret.

Tek sorunlu alan Şam'ın hemen güneyinden geçen ve Süveyda yerleşim biriminin olduğu alan.

Golan ile Süveyda şehir merkezi arasında kalan 75 kilometrelik alanda bir koridorun inşa edilebilmesi için aylardır bölgede yaşayan Dürziler kışkırtılıyor, şartlar müsait olduğu ilk zaman diliminde buradan bir koridor açılırsa David Koridoru isimli koridorun en zorlu etabı halledilmiş olacak.

Böylece Siyonizm Türkiye, Irak ve İran coğrafyası ile de sınırdaş hale getirilecek.

Siyonizm'in habis bir tümör gibi coğrafyada yayılmasına dair iki kelam dahi edemeyelim diye şimdilerde anti Siyonist söylemler ile Yahudi karşıtlığı aynı kabın içerisinde bize sunuluyor.

'Ama dedeleri toprak sattı' diye lakırdı niteliğinde program yapanları kimlerin ve neden desteklediğini şimdi daha iyi anlayabiliyoruz.

<p>Kentin bazı noktalarda etkili olan sis, öğle saatlerinde İzmit Körfezi'nde yoğunluğunu artırdı. İ

Sis bastırdı, Osmangazi Köprüsü adeta görünmez oldu

Havada taklalar atarak yere düştü! Yaya geçidinde kan donduran kaza

Uludağ'ın “Uyuyamayan” ayı ailesi! Yemek yerken görüntülendiler

Ustasından çay tarifi! Meğer yıllardır yanlış demliyormuşuz…