• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
10 Ocak 2024 Çarşamba

Senaryolar neden küf kokuyor?

Fırsat bulsalar işi zıvanadan çıkaracaklar ama tüm kapılar tutulu.

Neden mi bahsediyorum?

Dün akşam Fatih Camii İmamı Galip Usta ve o esnada camide namaz kılan bir vatandaşımız bıçaklanarak yaralandı.

Uzunca zamandan bu yana bu köşede kaleme aldığım yazılarımda olanı biteni dikkatle izleyelim ve her türden provokasyona karşı müteyakkız olalım diyorum. Tuzla Piyade Okulu'nda yaşananlar, Suudi Arabistan'da düzenlenen tertip, Kelime-i Tevhid yazılı flamayı taşıyan kişiye yönelik gerçekleştirilen saldırı ve en son da dün Fatih Camii imamının bıçaklı bir saldırgan tarafından yaralanması.

Tüm bunlar tesadüf mü?

MİT'in MOSSAD haber kaynaklarına ve DEAŞ'a yönelik yaptığı baskınlar ise büyük sorunları henüz filizlenmeden çözmek anlamına geliyor.

Şöyle bir senaryo düşünelim

Tuzla Piyade Okulu'nda yakasına Atatürk rozeti takmamakta ısrar eden ve iğne bulamadım bahanesinin arkasına sığınan teğmen ve mezkûr teğmene karşı cuntavari bir yapılanmaya giden grup üzerinden ülkede siyasi iklim gerginleşse, Özgür Özel'in MSB Yaşar Güler için kullandığı 'aklını başına al, almazsan biz aklını başına getiririz' tehditleri ile toplum daha da gerilse, Gazze mitinginde elinde Kelime-i Tevhid bayrağı taşıyan gruba karşı saldırılar olsa, polis saldırganları yakalayamasa...

Bu durumu fırsat bilen dışarıdan destekli gruplar laiklik yanlısı sloganlar ile Müslümanları tahkir eden mitingler düzenlerken DEAŞ arkası arkasına bombaları patlatsa, daha saldırının dumanı tüterken kilise ve sinagoglara yönelik saldırılar gerçekleşse...

Hemen arkasından Fatih Camii imamına dün yapılan saldırı meydana gelse ve imam öldürülse...

Bu senaryonun devamı eski Türkiye demek, Alparslan Aslan ve Danıştay saldırısı demek, Hrant Dink'in katledilmesi ve Ogün Samast demek, Uğur Mumcu'nun katledilmesi demek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'daki aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada altını kalın kalın çizdiği 'Kullanım ömrü bitmiş küf kokan eski tartışmaları yeniden piyasaya sürme girişimleri asla masum değildir. Vatandaşlarımızı köken, inanç, hayat tarzı, kıyafet üzerinden ayrıştırmak isteyenlerin amacı en büyük gücümüz olan millî birlik ve beraberliğimizi dinamitlemektir. İç kalemizi çökertme teşebbüslerine kesinlikle izin vermeyeceğiz' sözlerini işte tam bu zaviyeden okumak gerekir.

Senaryolar aslında küf kokmaz, hükümet o senaryoların sahne almasına mâni olacak kapasite inşasını her geçen gün tahkim ettiği için senaristin elinde patlıyor, o yüzden küf kokuyor lakin buldukları ilk delikten girmek için sabırsızca bekleşiyorlar.

MİT'in MOSSAD'a yaptığı operasyon

Dün etki elemanları tarafından ısrarla MİT'in MOSSAD haber kaynaklarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonda ele geçirilenlerin, hiçbir güvenlik araştırması ve yeterlilik aranmaksızın Sağlık Bakanlığı'nda tabip olarak görevlendirildiği yalanı etrafa yayıldı.

İçinde Türkiye'nin yumuşak karnı sığınmacılar var, hiçbir kritere uymamasına rağmen tabip olarak sağlık sisteminde bizlere hizmet ettikleri algısı var.

Birçok doğru ve yanlış bir çuvalda harmanlanarak millete sunulmuş.

Daha ne olsun?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı paylaşımda böyle bir olayın asla olmadığını, doktor olduğu iddia edilen yabancı uyruklu şahsın göçmen sağlığı merkezleri projesi kapsamında göçmenlere hizmet veren birimde temizlik görevlisi olduğu ve söz konusu şahsın bugüne dek hiçbir sağlık hizmetine dâhil olmadığını duyurdu.

Semra Güzel'i unutmayın

Diyarbakır'da anestezi uzmanı tabip olarak görev yaparken Kandil tarafından ödüllendirilerek vekil listesine konulan ve vekil seçtirilen Semra Güzel'in çarşaf çarşaf Kalaşnikof'lu teröristin böğrüne yaslanmış fotoğrafları ortaya çıktığında gıkları çıkmıyordu, göçmen merkezindeki temizlik görevlisinin yakalanması üzerinden suyu bulandırma derdindeler. Demek ki güneyde sevdikleri ülke bu topraklarda at oynatamamaktan son derece mustarip.

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi

Park halindeki araçta ceset bulundu! İstanbul Bahçelievler'de dehşet