• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
19 Haziran 2024 Çarşamba

Rüzgârsız ortamda fırıldak döner mi?

Hiç açığa da düşmüyorlar?

Ne söylediklerinin önemi yok, neyi neden ve kimin adına söylediklerini iyi anlamak lazım zira fırıldaklar rüzgârsız ortamda dönmeye başladıysa bilin ki yandan bir üfleyeni vardır.

Düne kadar Ak Parti ile CHP koalisyonu gibi absürt önermeler yaparak Cumhur ittifakının temeline dinamit koyma işini üstlenmiş yazar çizer tayfasından bahsediyorum.

Hani güzel bir atalar sözü var ne ekşi yemişler ne karınları ağrımış diye, bunlar tam da öyle.

Özgür Özel'in kameraların karşısına geçip Bahçeli'ye suç ortağı demesinin izahını bile mahcup bir eda ile Bahçeli üzerinden yapıyorlar. 'Suç ortağı' yakıştırmasını diyenin suratına çarpmak yerine Bahçeli üzerinden sözde fikir yazısı yazmak bunlara çok yakışıyor.

Ortaklık iki ya da daha fazla kişi arasında kurulduğuna göre bu terbiyesizce edilmiş sözlerin bir diğer muhatabı da Cumhurbaşkanı Erdoğan olmuyor mu?

15 Temmuz darbecilerine direnmek, Ayasofya'yı ibadete açmak, ülkeyi Batı'nın deh dediğinde giden çüş dediğinde duran mekkare beygiri olmaktan çıkartmak, terörün belini kırmakla kalmayıp uluslararası terörizmin gerçek baronlarını millete aşikâr bir şekilde göstermek, Kafkasya'daki 20 senelik Ermeni işgaline son vermek gibi hususlar mı Erdoğan ve Bahçeli'nin suçları?

Neymiş efendim yerel seçimlerde muhalefet iktidar partisinden çok oy aldığı için yeni bir gerçeklik ortaya çıkmış ve ülke bu yeni gerçekliğe uygun yönetilmeliymiş.

Şimdi size yerel yönetimlerin ve yerel yönetim seçimlerinin dinamiklerinin çok farklı olduğunu, sapla samanı karıştırmanın tam da sizlere uygun olduğunu anlatmaya kalksak bu köşe yetmez, ayrıca sizler bu hakikatleri bilmiyor da değilsiniz.

Oysa bu ülke daha bir sene evvel Meclisi ve Cumhurbaşkanını seçti, ne yeni dinamiklerden falan bahsediyorsunuz?

Bu kalemşör tayfası bu şekilde kamuoyunu formatlayınca AK Parti teşkilatları da büyük bir panik içinde neler oluyor savrulması yaşıyor. Bunu gittiğim birçok yerde görebiliyorum, hatta şehrin valisini devre dışı bırakarak CHP'li belediye başkanı üzerinden ili resmi işlerde de domine etme gayretleri ortaya çıkabiliyor.

Bir kişi de çıkıp kendinize gelin, milletten yetkiyi alalı daha bir sene oldu, oturun işinizi yapın, vali validir, belediye başkanı belediye başkanı, milletvekili de milletvekili demiyor, diyemiyor.

Elbette bu kalembazlar ve kelambazlar yalnız değiller, bunların her daim yanlarında siyaseti kendisine meslek edinmiş, her kabın şeklini almaya hazır, faydacı ve fırsatçı bir Makyavel ordusu var. Bu güruh, yıllardır Erdoğan üzerinden konformist bir siyaset dairesinde kalarak çubuğunu tüttürdü, tüttürmeye de devam etmek istiyor.

O yüzden birisi 'yeni bir siyaset gerçekliği ortaya çıktı, ülke bu doğrultuda Osman Kavala ve Selahaddin Demirtaşları dışarı salarak ve MHP'den de kurtularak CHP ile yol yürümeli' dediğinde, zihni manada Makyavel'in sulbünden gelen bu güruh çoktan yelkenlerini yeni esen rüzgarlara çevirmiş oluyorlar.

Şimdi hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağzından hem Ömer Çelik'in ağzından Özgür Özel'e cevaplar gelmeye başlayınca hiçbir şey olmamış gibi ıslık çalar modda yazılar yazmaya devam ediyorlar.

Elbette zerre sıkılmadan.

Meğerse bu yaşananlar bir yol kazasıymış, siyasette bunlar olabilirmiş, Özgür Özel daha dikkatli olacakmış ama yine de siyaset 31 Mart sonrası ortaya çıkan gerçeklik doğrultusunda yapılmaya devam edecekmiş.

Osman Kavala'nın ve Gezi hükümlülerinin salıverilmesi dışında o yeni siyaset her neyse artık?

<p>Esenköy beldesinde kıyıların ve açıklarında çok sıkılıkla görülen yunuslar bu kez drone ile kamer

Yalova'da ortaya çıktılar... Görsel şölen böyle görüntülendi

Ticaret Bakanlığı ekipleri İstanbul'da market ve restoranları denetledi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı! TCG Anadolu Gemisi geçit törenine hazır

Kastamonu'da şaşırtan olay! Söğüt ağacının gövdesinde kiraz ağacı büyüdü