• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
22 Haziran 2024 Cumartesi

Kavala'nın kavalı ve farelere resital

FETÖ, ABD'de yaklaşan kasım seçimleri öncesinde Türkiye'yi köşeye sıkıştıracak gelişmeleri hayata geçirebilme derdinde. Her ne kadar FETÖ elebaşının hastalığını kamufle ederek, örgüt içerisindeki dağılmayı önlemek için bu hamlelerin yapıldığı yorumları yapılsa da hakikatte FETÖ 2.0 yükleniyor.

Bu kapsamda FETÖ, bazı ABD'li senatörleri de yanlarına alarak Joe Biden'a bir mektup sunma hazırlığı içerisindelermiş. Mezkûr mektup ile FETÖ, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala gibi isimlerin AİHM kararlarına rağmen serbest bırakılmamasını ABD Başkanı Biden'a şikayet edeceklermiş.

Peki ABD ve Biden, AİHM konusunda Türkiye'ye vaaz etme mertebesinde mi?

Gazze'de dünyanın gözü önünde bir soykırım işleniyor, okullar, hastaneler, camiler, mülteci kampları 500 kilogramlık mühimmatlar ile vuruluyor, 40 bin sivil katledildi ve bu katledilenlerin yarısından fazlası kadın ve çocuk. Üstelik bu soykırımın görüntüler medya üzerinden her gün evlerimize kadar getirilirken, İsrailli eşkıya başları açıkça yarı hayvanımsı yaratıklara karşı mücadele ediyoruz diyebiliyor.

Ne demiş ABD bu olan ve bitene?

John Kirby'nin açıklamaları orada hâlâ duruyor. Kirby, Gazze'de sivillerin ve masumların katledildiğine dair ABD yönetiminin elinde bir veri olmadığını hayasızca ve yüzü dahi kızarmadan söyleyebiliyor.

Katliama dair veri var dese ne olacak sanki ABD'nin sicili İsrail'den daha mı temiz?

O yüzden kim bize Selahattin Demirtaş konusunda vaaz verecek?

Yasin Börüler, Bedirhan bebekler, Aybüke öğretmenler ve Eren Bülbüller ABD'nin değil, bizlerin evlatları ve evlatlarımızın katillerinden hesabını sormak da bizlerin namus borcu.

Ama o zaman para gelmez, Kavala dışarı çıkarsa musluklar da açılır öyle mi?

Para için masaya daha neleri sürmemizi bize tavsiye edeceksiniz merak içindeyiz ve ibretle olanı biteni parmaklarımızı ısırarak izliyoruz.

Tüm olan bitene rağmen Demirtaş ve Kavala hukuken serbest kalamaz mı sorusunun cevabını ilgili mahkemeler zaten verdi, veriyor. Bu kapsamda da verilen ya da verilecek kararlara elbette saygı duyarız lakin hukuku nasıl tavsatabiliriz konusunu hiç utanmadan köşelerinizde nasıl yazmaya devam edebiliyorsunuz?

FETÖ'nün Kavala ve Demirtaş'ın mahkumiyetleri ve AİHM üzerinden ABD'de köpürttüğü senaryolar ile Türkiye içerisinde aynı zamanda ve aynı başlıklar ile köpürtülen yazılar ve çiziler arasında bir alaka, bir bağlantı olmadığını düşünen kaç kişi vardır bu koca ülkede?

Hep senkronize işler bunlar.

Farz edelim ki Biden AİHM kararlarının uygulanmasını Türkiye'den talep etti.

İyi de AİHM, Biden'ın nesi olur?

Komşusu bile değil.

Haydi bunu bir tarafa koyalım, yahu ABD'li 12 senatör daha dün uluslararası ceza mahkemesi yargıçlarını tehdit edecek bir mektubu alenen yazıp bir de dünya ile paylaştılar. Linsey Graham denilen ahlaksız, Netanyahu yargılanırsa sonra sırayı ABD'ye getirecekler, Afganistan ve Irak dosyalarını açacaklar diyerek alenen açıklamalar yaptı ve uluslararası ceza mahkemesini tehdit etmeyi sürdürdü.

Yeter mi?

Yetmez.

Uluslararası ceza mahkemesi savcısı Kerim Han "Bir devlet başkanı benimle konuştu ve çok iyi biliyorsunuz ki bu mahkeme Afrika ve Putin gibi haydutlar için kurulmuştur dedi" diye kendisine yönelik yapılan tehdidi alenen dünya ile paylaştı.

Bu zihniyet mi bize bir mahkeme üzerinden vaaz verecek?

Bu kadar badire atlattıktan sonra Kavala'nın kavalı ile verdiğiniz resitali dinleyecek kaç fare kaldı bu ülkede?

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Yanardağ hareketlendi... Ülkede 3. seviye alarm verildi!

Tahta kaşık kullanıyorsanız dikkat

Bakırköy'de alt geçide çarpan tır devrildi! Aynı yerde daha önce 4 kişi hayatını kaybetmişti