• $13,496
  • €15,3563
  • 769.99
  • 1809.65
31 Temmuz 2013 Çarşamba

The Times’a cevabı Mustafa verecek

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)  filmini defalarca izlemiş ve neredeyse replikleri bile ezberlemiş. Hayali Tim Robbins (Andy Dufresne)  ile tanışmaktı. 
Bence imkânsız görünüyordu ama o inandığı için olacağından emindi. Diğer hayali ise büyük hayranlık duyduğu inandığı Başbakan Tayyip Erdoğan’dı. Ondan bahsederken adeta gözlerinin içi aydınlanıyordu. 
Başbakan bir konuşmasında; gençlerin kendilerini geliştirmelerini ve bolca kitap okumaları gerektiğini söylemiş. O günden sonra da Mustafa, kitap seçimi ve okuma konusunda daha dikkatli olduğunu anlatmıştı. 
 Mustafa, teşkilatta gençlik kollarında yeni idi, bu yoğun çalışmanın karşılığında bir ücret ya da bir beklenti içinde değildi. Ayrıca kimse ona bir vaatte de bulunmamıştı. Canla başla çalışıyor, partisinin icraatlarını yakından takip ediyordu. 
Onu dinledikçe hayretler içinde kalıyordum, benim şaşkınlığımı görünce tüm grup arkadaşlarının aynı disiplin ile çalıştığını, okuma ve analiz saatleri olduğunu söyledi. 
AK Parti teşkilatlarına giren gençler (kızlar ve erkekler) önce kendilerini yetiştirmeli, sonra işini sahiplenip bilgiyle donanmalıydı. 
Gençlik kolları başkanı bir lider edasıyla onlara program dağıtıyor ve brif veriyordu.  
Hani seçim çalışmalarında evlere gül dağıtıyorlar diye gülenler var ya;  keşke Mustafa kadar bir şeylere inançları olsa ve doğru analizler yapabilseler... 
Partilerde,  işlevsel olmak en zor iş. Hele bunu profesyonel bir çizgiye oturtmak gerçekten emek ve fedakarlık gerektiriyor. Bunlar ayrıca çalışmakla da olmaz yüreğinizi koyup inanmanız lazım. 
Yürek konulan hizmet anlayışına bu ülkenin çoğu inandı ve bunu oyları ile gösterdi. O kadar çok yapılacak iş vardı ki, durmak yok dediler. 
Yıllarca yatırım yapılmayan bu topraklara yatırımcı çekmek, güven ortamı yaratmak gerekliydi, okul, sağlık, yol ve ev sorunu … 
Saymakla bitmez, çünkü gerçekten çok iş vardı. 
Şu anda, yapılanları daha iyi nasıl yaparız diye kendini sorgulayan bir yönetim var. Hani herkes korkmuştu ya Türkiye İran olacak diye, şu an onlara gülüyorum. 
Çünkü, millet inanır ve isterse her şey olur. Evet, millet istedi ve oldu... 
Değil TIMES’a ilan vermek, bayrak bile açsan yapacağın bir şey yok. Halen milletle aynı dili konuşmuyorsun, 
İngilizlerle birlikte verdiğin mesajın anlamını bu millet çok iyi biliyor. 
Milletin ne düşündüğünü öğrenmek isteyenlere POLLMARK’ın son anketine bakmalarını tavsiye ederim. Bugün seçim olsa AK Parti’nin oy oranı 51.9.  
Unutmayın ki, Mustafa Times’taki kirli ittifakı görüyor. 
Şimdi sessizce bekliyor ve Tayyip Erdoğan’a yazdığınız o hakaret dolu mektubun cevabını sandıkta yazacak, bekleyin ve görün...

<p>Peki, Türk Devletleri Teşkilatı'nın hedefi ne? Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti teşkilat için yen

BAE ile yeni dönem... Mısır ve İsrail ile ilişkiler normalleşir mi?

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor