• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
4 Nisan 2014 Cuma

Mesih sahte çıktı yaşasın inkâr!

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Sürpriz yok, Mesih sahte çıktı. Türkiye'de paralel yapının ve onların kayığına binen gazeteci ve siyasetçilerin temennileri boşa çıktı. Büyük bir imanla AK Parti'nin 2009 seçimleri çıtasının altında kalacağını öngörenler, her bağnaz hareketin tattığı acı gerçekliği 30 Mart akşamında tattı. Seçim sonuçları açıklandı, sahte Mesih zail oldu.
Mesih sahte çıkınca, tarihteki her benzer vakıada olduğu gibi inkâr patolojik boyutlara ulaştı. Seçimlerde hile var dediler. Oysa hileye kaybedenler başvurur, farklı tandanslarda birçok araştırma şirketinin oylarını %45-50 bandında olduğunu tahmin ettiği kazanan parti değil. Ardından elektrikler kesildi... "Öğretmenim elektrikler kesildi, ödevimi yapamadım" bahanesi ilkokulda kaldı zannetmiştik. Çocukluğumuzun klişe bahanesini 30 Mart akşamı sıklıkla duyduk. Elektrikler kesildi ve AK Parti, CHP ve MHP'nin oy toplamını geçti.
Ardından "umutsuz ev siyasetçilerinin" sloganına dönüşen "demokrasi sandık değildir" argümanına sarıldılar. Seçimleri inkar, kendisini çaresiz bir kabule bırakırken, "oynamayı bilmeyen gelin" tadında bahaneler, hakaretler, YSK basmaları ve işaret parmaklı "geri geleceğiz" söylemleri gündemi işgal etti.
Olmadı. Sandıkta kaybettiler...
Adettendir seçimin kazanan ve kaybedenini yazmak. Yıldıray Oğur, çarşamba günü çok güzel sıralamış listeyi. Ben de seçim sonrasında kazanmak için ne yapılması gerektiğini listeleyeyim:

İktidar

1- Milletin size neden %45 üzeri oy verdiğini iyi analiz edin ve milletin beklentilerini karşılayın. İşe seçim kampanyasındaki vaatlerinizi somut adımlara çevirerek başlayabilirsiniz.
2- Türkiye'de son birkaç ayda ayyuka çıkan güdümlü operasyonlar sadece iktidarı değil, tüm vatandaşları ilgilendiriyor. Millet paralel yapıyla mücadele etmeniz için size açık bir çek verdi. Bu fırsatı milletin hayrına doğru değerlendirin. İşe devlet sırlarını ifşa edenleri adalet önüne getirerek başlayabilirsiniz.
3- İktidar yancılarıyla birlikte gelir ama iktidarı değerli kılan çekirdeğinin taşıdığı vizyondur. Bu vizyona sahip çıkıp vizyon dışı yancılara prim vermeyin. İşe etraftaki kurgu karakterleri ait oldukları animasyon dünyasına geri göndererek başlayabilirsiniz.

Ana muhalefet

1- Halk kaset, şantaj, montaj vs. işlerine prim vermiyor, AK Parti'nin seçim reklamlarında söylediği gibi hizmete bakıyor. Mevcut konjonktürde kısa vadede seçim kazanmanız imkansıza yakın. Hizmete ağırlık verin, güzel belediyecilik örnekleri sunun. İşe Başkent'in göbeğinde Çankaya'da arabamın şanzıman takozunu kıran kuyu gibi çukurlardan başlayabilirsiniz.
2- Milleti germeyin, zira gerilen millet dönüp size çarpıyor. İşe YSK'nın önüne yolladığınız insanları sakinleştirerek başlayabilirsiniz.
3- Milleti aşağılamayın, milleti aşağıladıkça sandıkta komik duruma düşüyorsunuz. İşe her bireyin oyuna saygı duyarak başlayabilirsiniz.
4- Olduğunuz gibi görünün, devşirme sistemiyle hem olmadığınız gibi görünmeye çalışıyorsunuz hem de kendi içinizde adam kalmamış da devşirmelere muhtaçmışsınız izlenimini veriyorsunuz. İşe içinizden makul adamlar yetiştirmeyle başlayabilirsiniz.
5- Bindiğiniz kayıklara dikkat edin. Ters esen rüzgarlarla kendinizi Atlantik'in diğer tarafında bulabilirsiniz. İşe bindiğiniz paralel kayıktan inerek başlayabilirsiniz.

Paraleller

1- Bilmediğiniz sularda yüzmeyin. Siyaset, mükerrer hesaplar ve botlarla "trending topic" olmaya veya zorlama aboneliklerle tiraj yükseltmeye benzemez. İşe sanal siyasi partinizin kapısına kilit vurarak başlayabilirsiniz.
2- İftira atmayın, komplo kurmayın, milleti dinlemeyin, devlete sızmayın. İşe şerefli istifa müessesesine başvurarak başlayabilirsiniz.
3- Ermeni lobisi gibi Türkiye aleyhine lobicilik yapmayın. İşe Batılı kongrelerin önünde sabahlamayı bırakarak başlayabilirsiniz.
4- Size "ben Mesih'im" diyenlere itibar etmeyin ki Mesianik hüsrana düçar olmayın. İşe "Mesih sahte çıktı" kabulüyle başlayabilirsiniz.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı