• $8,4698
  • €10,297
  • 501.23
  • 1441.33
19 Mart 2011 Cumartesi

Zapata varsa galibiyet yok

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Galatasaray 14. dakikada Kazım'ın attığı golle 1-0 öne geçmişti. Galatasaray açık söyleyeyim Semih'in attığı gole kadar çok iyi oynadı ve izleyenlere Galatasaray maçı kazanır dedirtti Ama gel gör ki Galatasaray kalecisi Zapata, ondan beklenilecek kurtarışları yapamadı. Bir kaleci için havadan gelen toplara çıkmak hele kale sahası içerisinde çıkmak şarttır. Alex'in çok güzel pasını Semih, Zapata'nın yerinde saymasından adeta uzayarak Fenerbahçe'nin golünü kafayla attı. Birden Galatasaray'da ki o moral birden bire söndü. Fenerbahçe ise hiç ummadığı bir anda beraberliği yakalayınca belki kazanırım diye takım olarak Galatasaray yarı sahasına yerleşti. Zaten Fenerbahçe golü Dos Santos'un hatasından yedi. Gökhan Gönül'ün nefis ortasını oyunda pek gözükmeyen Alex, harika zıplayarak Fenerbahçe'nin galibiyet golünü maçın bitimine üç dakika kala atınca artık maçın sonucu da belli oldu.

MEKANI CENNET OLSUN
Fenerbahçe sonradan oyuna giren Semih ve kaptanları Alex'in iki kafa golüyle onda on yaptı. Bu kolay bir şey değil. Lig maçlarında on maç oynayacaksın ve onunu da kazanacaksın. Aykut Kocaman'ın yönetimindeki bu Fenerbahçe bu başarıyı göstermişse alkışlanmalı.
Galatasaray, Fenerbahçe galibiyetiyle bu maçı bitirseydi geçmişteki tüm hataları af olacaktı ve Sarı-Kırmızılı takım daha sonraki maçlarında güven kazanmış olacaktı ama bunu başaramadı. Milan Baros'un, maç içinde hakem Fırat Aydınus'a yaptığı çirkin hareketleri kabul etmek mümkün değil.
Arena'da ki ilk Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasını Sarı-Lacivertliler kazandı. Zaten bitmiş olan Galatasaray'ın şimdi tutunacağı hiç bir dal kalmadı. Mekanı cennet olsun..!

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi