• $8,2925
  • €10,0874
  • 489.526
  • 1444.87
14 Mart 2011 Pazartesi

Zapata sen hangi topu tutarsın...

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

G.Saray'ın Romanya'dan en son transferi kaleci Zapata. Zapata Rumen değil, Kolombiyalı... Maçtan evvel yahut sokakta onu görsen, bir kaleci için fiziğini gayet yeterli bulursun.
Uzun boyu, posu, kalede onu izleyenlere güven veriyor. Ama gerçek öyle mi? Sadece oyunun başlamalarında ve rakip ilk golü atana kadar ayakta. Ondan sonra gelen girsin, giden gitsin hesabı Galatasaray kalesi golle dolup taşıyor. İşte dün de aynen öyle oldu.
Kalecilik nedir bilir misiniz?
Önünde oynayan on arkadaşının ona ihtiyacı olduğu zaman ortaya çıkıp yardım etmesidir. Yani kurtarılabilecek topların gol olmasını önlemektir. Yapılacak bir şey yok. Maalesef elde ki malzeme bu.
İşte dün Galatasaray yine bariz kaleci hatalarından mağlup oldu. Ancak Hakan Balta'nın Galatasaray 18'i içerisinde rakibini kaçırdığını da unutmamak lazım. 
Stancu Rumen. Hagi'nin çok iyi tanıması gerek. Geldiği günden beri tüm maçlarını izliyorum ve Hagi'ye kızıyorum doğrusu. Sen G.Saray formasının içine Stancu'yu nasıl golcü diye getirirsin?

KORKULUK GİBİSİN
Galatasaray dün yenildi ama bir kazancı var; sağ açıkta görev yapan Aydın. Takımın en iyisiydi. Durulacak yerde durdu, ilk golü attı, ikinci golden önce de sol ayağıyla nefis bir şut attı, top direkte patladı. Dönen topu Pino, ağlara göndererek Galatasaray'ın ikinci golünü attı.
Herkes bu maç böyle biter derken sahneye Sestak çıktı.
Onu hep unuttuk. Ama o kendini unutturmadı ve üç dakika içerisinde galibiyeti ilan etti. Tüm A.Gücü takımı üç gol atan Sestak'ı bir sevgi yumağı halinde yere yatırdı. Ne yapsalar haklarıydı doğrusu. A.Gücü adına maç gitti gidiyor derken bir mucize gibi bir şey oldu doğrusu. Mağlubiyet galibiyete döndü.
Galatasaray'da görevini yapan Aydın'dan başka kimseyi sayamam. Hele Kewell, bir korkuluk olmuş. Bir futbolcunun son günlerini yaşar gibi hale gelmiş.
Galatasaray'a çok yazık. Dün sahaya çıkanların çoğunluğu o formayı hak etmiyor Polat...

<p>İşgalci İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik müdahalesi devam ederken,

Kudüs'te tepki çeken görüntü! Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Yahudiler Kudüs Günü'nü kutladı

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı