• $16,6917
  • €17,4331
  • 972.352
  • 2391.49
3 Haziran 2012 Pazar

Volkan ve arkadaşları...

Milli Takımımız, Portekiz karşısında çok zor pozisyonlardan Volkan'ın sayesinde alnının akıyla çıktı. 3-1 kazandık ama maçtan önce 'Kim kazanacak' diye sorulsa, hiç kimse 'Türkiye' demezdi herhalde. Ama futbolda her şey var. Kalecimiz Volkan'ın süper oynaması, dünyaca ünlü Ronaldo'nun penaltısını kurtarması ve Umut Bulut'un iki nefis gol atması Portekiz'i dize getirmeye yetti.
Maçtan önce Milli Takım ve kalecisinin böyle bir futbol oynayacağını, maçı farklı kazanacağını kim söyleyebilirdi? İşte futbolun güzelliği burada. Türk Milli Takımı, Portekiz'le başa baş mücadele etti ve hakkıyla maçtan galip ayrılmasını bildi.
Benim gözlerim dünyaca ünlü Ronaldo'yu aradı ama göremedim. Oysa bizim Hamit, Ömer Toprak özellikle Umut Bulut, Bekir İrtegün, Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal hepsi birer yıldızdı. Hepsi 'Biz buradayız' diye Portekiz takımı karşısında adeta haykırdılar.
KOLAY TESLİM OLMAYIZ
Milli Takımımız'ın Dünya Kupası elemelerinde bir sürpriz yapması uzak ihtimal değil. Nedeni; çok iyi oynuyorlar, dikkatliler, fizik güçleri rakipleriyle mücadele edecek kadar var. Portekiz Milli Takımı deyip geçmeyin, penaltıyı kaçıran Ronaldo'dan sonra o takımda Avrupa'nın en iyi on birleri arasında olan dört-beş tane daha futbolcu var. Şu işe bakın ki; ülkemize kurtarıcı olarak gelen Ricardo Quaresma ve Hugo Almeida ortalarda yoktu.
Milli Takımımız'ın en büyük avantajı Avrupa'ya yayılmış olan Türk futbolcuları. Şöyle bir bakın: Sağ bekten yedek oyunculara kadar sayın.
Umut Bulut'un Fransa'da kendini kabul ettirmeye başladığına rastlayacaksınız. Mehmet Topal, Valencia'da değil mi? O da Avrupa'da çok iyi oynadığından kapışılıyor.
Nuri Şahin olsun, Arda Turan olsun, Emre Belözoğlu olsun herkes görevini süper yaptı. Gurbetçiler de takıma büyük katkı veriyor.
İşte bu Avrupa harmanıyla yoğrulan Milli Takım'ın başındaki Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı da onları çok iyi kullanıyor.
Bu Milli Takım, bu futbolcularla kolay teslim olmaz...

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...