• $8,2689
  • €10,0867
  • 488.33
  • 1460.9
27 Mart 2011 Pazar

Şikayetim var büyüklerime

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

G.Saray'ı olmaması gereken iktidar kavgası içinde gör-mekten utanıyor ve üzülüyorum. Üzüntüm çok büyük, çok... Keşke bugünleri bir daha görmeseydim
Sizlere bu satırları yazarken duyduğum üzüntü, yıllarca terimi döktüğüm, uğruna canımı verebileceğim G.Sarayımız'da görmeye ve duymaya alışık olmadığımız olaylarla ilgili.
Nur içinde yatın sevgili büyüklerim... Sizlerle dertleşmek ihtiyacındayım. Ne olur beni bağışlayın. Üzüntülerim sizlerin bizlere, bizlerin de bizden sonrakilere emanet edeceğimiz G.Sarayımız'da yaşananlarla ilgili. Bizlere bıraktığınız emanete ihanet etmiş gibi hissediyorum kendimi.

İYİ Kİ BUGÜNLERİ GÖRMEDİNİZ
BELKİ de bizler arkamızdan gelenlere hiçbir şey öğretemedik. Anamız, babamız, ailemiz G.Sarayımız'da bugünlerde yaşananları iyi ki görmediniz. 'G.Sarayımız'da hizmet mukaddestir' diye öğretmiştiniz bizlere.
BUGÜN hizmete talip olup G.Sarayımız'ı bir nebze olsun ileriye taşımaya çalışanlar ihanetle suçlanıyorlar. Oysa bugünleri daha evvelce de yaşamıştık. Son maçımızda 2-1 galip gelip, kümede kalma başarısını gösterdiğimizde nasıl da kucaklaşıp ağlamıştık. 14 yıl şampiyon olamadığımız günleri yaşadık. O günlerde de G.Sarayımız hep büyüdü. Ananelerinden taviz vermedi.

BUGÜNLER DE ATLATILIR
O zor günlerde dahi yönetimlerde bulunanlara hep övgüde eli açık, eleştiride cimri davrandık. O günleri bilmeyen, yaşamamış gençlerimiz ve evlatlarımız bugün eleştiride eli açık, övgüde ise cimri. Biz çok suçluyuz çok. Onlara o günleri anlatıp öğretemedik... Ama bugünleri de atlatacaktır G.Sarayımız. Yeter ki bu hizmete talip olmuş arkadaşlarımıza köstek olmayıp destek olalım. Ekonomik özgürlüğüne kavuşmamış hiçbir toplum devlet dahi olsa demokrasiyle yönetilemez.

BEDELİ AĞIR MUTLULUKLAR
SEVGİLİ G.Sarayımızı ekonomik açıdan güçlendirmedikçe şampiyon olsak dahi o günler gelir geçer. Aynı geçmiş yıllarda yaşadığımız 4 yıl üst üste şampiyon olup UEFA Kupasını aldığımız günlerdeki gibi. Hatırlayın, bu sevinci ve mutluluğu hep beraber yaşamıştık. Ancak bugünlerde hala o günlerde yapılan hesapsız harcamaların ve borçlanmaların bedelini ödüyoruz. Bedelini kulübün % 40 hisse ve gelirlerini satarak dahi ödeyemedik. O gün teşekkür etmiştik ama bugün bedelini ödeyemeyeceğin her mutluluğun faturası ağır olmaktadır. Şimdi şirketleri birleştirerek bu beladan kurtulunuyor...

SENİ GİDİ FELAKETÇİ
Sadece maketine ve projesine 12.5 milyon dolar ödeyip çivi bile çakılmayan Ali Sami Yen projesine gelelim. Yeni bir stada kavuştuk. Riva arazimizin değeri 60 milyon dolardan 250 milyon dolara çıkartıldı. Ali Sami Yen Stadı'nın yanındaki 2 dönüm arazimize inşaat ruhsatı alındığını öğrendim. Değeri zor ölçülür. Oysa ki biz bugün bunları başaran yönetimdeki kardeşlerimizin ipliğini pazara çıkarmak gayreti içindeyiz. Ne çare ki tarih tekerrür ediyor. G.Saray'ı sonunda borçsuz bırakan Alp Yalman'a aynı şeyleri yapmadık mı?
Görüyorum ki o gün sahneye çıkanlar ve G.Sarayımızı felakete sürükleyenler yine sahne alma gayretinde. Bugün G.Saray'ı olmaması gereken iktidar kavgası içinde görmekten utanıyor ve üzülüyorum.
SEVGİLİ büyüklerim, yattığınız yerlerde huzurunuzu bozduysam beni affedin. Üzüntümü paylaşacak sizlerden başkasını bulamadım.

<p>Mescid-i Aksa'yı savaş alanına çeviren İşgalci İsrail'in Filistin halkına yaptığı zulüm tüm dünya

Mescid-i Aksa'da 'Erdoğan' sloganları

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar