• $7,3655
  • €8,958
  • 436.793
  • 1536.11
12 Şubat 2012 Pazar

Puan aslanın ağzında

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

G.Saray, dün aynı kendisi gibi başa baş, dişe diş ve yüreğiyle oynayan, maçı kazanmak için de her türlü fedakarlığı yapan bir Kayserispor'la oynadı. G.Saray'ın artık oturmuş bir takımı var. Kaleci Muslera hata yapmıyor. Fakat oyunun ilk yarısında Kayserispor öyle bir gol kaçırdı ki, görmeyen inanmaz. Top kale çizgisinin hemen hemen 5 santim kaleye parelel yürüdü gitti, bu topa yetişebilen bir Kayserili futbolcu oysaydı zaten golü atmak işten bile değildi.
Sol bek olarak Riera oynadı. Hiç de kötü oynamadı. Defansta esas üstünde durulması gereken Ujfalusi fevkalade iyiydi. Kayseri forvetine göz açtırmadı, desem hakkını yemiş olmam. Necati Ateş, artık Elmander ile çift santrfor oynuyor. Fena da değildi. Hatta nefis bir kafa vuruşu da yaptı, kaleci Navarro, sakatlanma pahasına tam 90'dan golü kurtardı.
ELMANDER SADECE KOŞTU
Sabri, toparlanıyor sakatlığı geçmiş. Dün de savaşan G.Saray'ın iyilerindendi. Semih Kaya çok genç. Ama istikbali oldukça parlak. Her G.Saray maçında defansta görevinden fazlasını yapıyor. Elmander, G.Saray'da ilk geldiği günler çok iyiydi. Hatta G.Saray'a kritik maçlar da kazandırdı. Ama dün sadece sahada dolaştı o kadar.
Kayseri iyi takım kurmuş. Kujovic, Furkan, Riveros, Troisi, defansın göbeğinde oynayan Zurab çok iyiydiler.
G.Saray orta sahası maçın dönüm noktasıydı. Engin, Selçuk, maçın golünü atan Melo, genç Emre G.Saray orta sahasını öyle güzel parsellediler ki, hepsini tek tek tebrik etmek lazım. Gelelim yazımın başlığına: Artık ligde 'Ben şu takımı yenerim' diyemezsin. Nedeni; tüm takımların puanı aslanın ağzında. Senin oradan puan kapabilmek için futbolun her türlü güzelliğini, mücadelesini göstermen lazım. Nasıl mı; tıpkı dünkü G.Saray gibi...

<h3>Başkan Erdoğan'da aşı açıklaması</h3><h3>'50 MİLYON DOZ AŞI GELECEK'</h3><p>Başkan Erdoğan, Kovi

26 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Diyarbakır'ın ''çılgın projesi''ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi

Ahır yapımı sırasında bulduğu taşların gizeminin çözülmesini istiyor