• $15,8251
  • €16,7162
  • 929.88
  • 2402.66
12 Kasım 2011 Cumartesi

Hiddink bu ne biçim oyun planı...

Dün akşam Hırvatistan karşısında gerçekten ne yaptığını bilmeyen ve zaman zaman rakibine özellikle sağ ve sol kulvarda çok boşluklar bırakan bir Türk Milli takımı vardı sahada..
Kalecimiz Volkan, seyrettiğim en kötü maçını oynadı. Gökhan Gönül ve Hakan Balta defansımızın sol ve sağ tarafını o kadar çok bıraktılar ki; rakip bomboş kalan bu alanları nefis toplar atarak kullandı. Hırvatistan'ın Olic ile gelen ilk golü ve arkasından Mandzukic'in gollerinin başlangıç noktaları defansımızın bu zaafındandı. Hiddink, kenarda eli başında düşünedursun, rakip Türk Milli Takımı'nın bu zayıf tarafını bulup iki gol atınca hem Milli takımımızın hem tribünlerin umudu kesildi. Bir de arkadan üçüncü gol geldi. Defansımızın göbeğinde oynayan Egemen ve Giray, Hırvat forvetini kontrol edemedi. Onlar da sahayı ve Türk takımını bomboş görünce üçüncü golü attılar hatta daha bir sürü gol pozisyonu yakaladılar. Toplara iyi vursalar Volkan için yapacak bir şey kalmayacak ama Volkan, artık yeter dedi herhalde ve üç golden sonra takımın kalesinde gelen her topa müdahale etti. Ama ben yine de dün Volkan'ı, kalede güvensiz buldum.
EMRE'DEN KAPTAN OLMAZ
Sabri, hiçbir zaman orta saha oyuncusu değil. Hiddink'e sormalı; Sabri'den, Selçuk'tan ve Emre'den kurduğu orta sahanın hali ne diye? Emre, takım kaptanı oldu, ama yaptığı tek şey, rakibe sert müdahale etmek ve hakemle didişmek. Benden Emre'ye tavsiye; F.Bahçe kulübünde kaptanlık yapmış eski futbolculardan kaptanlık dersi alsın.
Dün akşam Hamit Altıntop da ortada yoktu. Oysa hepimiz ondan çok şey bekliyorduk. Bundan önceki maçlarda çok iyi performans gösteren Hamit dün akşam yoktu.. Arda, forvette bir şeyler yapmak istedi. Zaman zaman sol ve sağ tarafta oynadı. Ama o kadar.
Bu maçın hesabını Hiddink vermeli. Ne başı, ne ucu belli olmayan bir Milli Takım sürdü sahaya. Herhangi bir oyun planı yoktu bu takımın, gol yedikçe çözüldü, çözüldükçe de gol yedi. Hiddink de yardımcısı Oğuz da bizler gibi seyretti... Sen çok yaşa Hiddink...

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı