• $8,3179
  • €10,1159
  • 499.193
  • 1454.25
01 Mart 2011 Salı

G.Saray'ı çöpe attın Polat!

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

İki gün önce eski takım arkadaşım Kamil Altan'ın cenazesindeydim. Çok kişi oradaydı. Sadece G.Saraylı futbolcular yoktu. Çok sevilen bir kişiydi ve saygı duyulacak insanları bilir, sevilmeyecek insanları da çok iyi seçerdi. Ama hayat bu. Metin Oktay'ın çok iyi dostuydu. Yedikleri içtikleri ayrı gitmezdi. Şimdi onunladır herhalde.
Neyse... Kardeşim Polat, Kamil'in cenazesinde neden bir tek futbolcu yoktu? G.Saray'daki ananeleri çökerttiniz. Sevgiyi, saygıyı yok ettiniz. Tabii bu sahaya da yansıyor. Yönetim tuz buz. Helvacı'yla Adnan Polat'ın bir ringe çıkıp dövüşmedikleri kaldı. Birbirlerine söylemedikleri söz kalmadı. Şimdi aynı yönetimde oturuyorlar. Bu herhangi bir toplulukta olmaz.
G.Saray'ı öyle bir çamura batırdılar ki her şey simsiyah olduğu için kimse ne olduğunun farkında değil. Herkes sportif mücadeleye bakıyor. Doğru. G.Saray futbol takımında, takımı sırtlayacak bir oyuncu yok. Bu gidişle bu takım küme düşmeye oynayacak!

LİSELİLER ÇOK ÜZGÜN
Polat futbolcuları toplamış. Kardeşim, konuşmakla bu iş olmuyor. İlk şart takımı coşturacak transfer, ikincisi futbolcuyu coşturacak yönetici. Bu var mı? Yok. Geçenlerde G.Saray Lisesi'ne gittim. Çocuklar, 'Ağabey ne oluyoruz' dediler. Eskiden 8-9 tane liseli futbolcu G.Saray'da oynardı. Ya şimdi!
Gaziantep bir santrfor aldı. Almanya'dan getirtti. Cenk Tosun. 19 yaşında. 'G.Saray aldı alıyor' derken uçtu gitti G.Antep formasını giydi. Bunların hesabı sorulmaz mı Polat?
Yazımın sonuna geleyim. Galatasaray çok kötü yönetiliyor. Yönetim kurulunda birlik yok. Arkadan konuşma var. G.Saray'ın takımı o formayı giyecek futbolculardan kurulu değil. Boşuna taraftar tribünlere gidiyor, bağırıyor çağırıyor. Ama kime?

BAROS NE OLACAK?
Eğer Baros'un Culio'yu dövdüğü doğruysa, sen ne yaptın? Beşiktaş Kulübü kırk senelik kaptanı İbrahim Üzülmez'in böyle bir olaydan dolayı lisansını yırttı.
Arda nerede Polat? Ne sakatlıkmış öyle bir türlü geçmedi. Önemli bir sakatlıksa Amerika'ya, Rusya'ya gönder. Yeter Polat! Çarşamba günü dananın kuyruğu kopacak. G.Antep'i eleyemezsen Arena'dan ne futbolcular, ne yöneticiler çıkabilir.

<p>MGM Hava Tahmin Uzmanı Şahin Şahbaz,</p><p>'Balkanlardan gelen yağışlı ve serin bir hava cuma, cu

Meteorolojiden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı