• $8,0586
  • €9,6964
  • 463.04
  • 1397.54
06 Mart 2012 Salı

G.Saray gitti gidiyor!

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

G.Saray, Sivas'a 11 saatlik bir yolculuktan sonra gidebildi. Ertesi günü de -10 derecede Sivasspor'un karşısına çıktı ki Sivasspor öyle bir kötü takım değil. Ama ben bu iyi Sivasspor'un kalecisi Senecky'i hiç ama hiç beğenmedim. G.Saray özellikle defansında rakibini çok iyi markaj yaptı. Eboue sağ tarafta, Hakan sol tarafta, Ujfalusi ve Semih ortada, rakiplerine adam adama markaj yapmalarının yanı sıra arkadaşlarının kademesine de girdiler. Ve kazandıkları topları çok iyi kullanarak orta sahada görev yapan Selçuk'a, Melo'ya ve oynadığı sürece Emre ile Riera'ya nefis paslar verdiler.
G.Saray dün takım olarak 10 numara almalı. Kolay değil; lider G.Saray aldığı 4 puanla rakibi F.Bahçe'den 9 puan uzaklaştı. G.Saray'ın 4-0 kazanması sevindirici Sarı-Kırmızılılar için... Nedeni rakibi F.Bahçe hep farklı kazandı. Dün akşam G.Saray'da en önemlisi Necati'nin attığı 2 gol. Unutulmasın Necati sene başında Antalyaspor'da görev yapıyordu. Geldiği günden beri goller atıyor; bir de üstelik Elmander'in yanında fevkalade bir ikili oluşturuyor. Onun devre arasında G.Saray'a transferi çok iyi olmuş hem G.Saray için, hem de Necati için.
ORTA SAHA MÜTHİŞTİ
G.Saray orta sahasında özellikle Selçuk ve Melo çok iyi oynadılar. Saha yemyeşil gözükmesine rağmen ağır bir sahaydı. Kolay değil 90 dakika bir Sivasspor kalesinde, bir kendi kalesi önünde mücadele etmek ve topu kazanmak kolay iş değil. Ama G.Saray orta sahası bunu başardı kutlamak lazım. Riera'yı ilk maçlarında herkes gibi ben de beğenmedim ama oynadıkça G.Saray'ın sol tarafında zaman zaman da sağ tarafında çok güzel şeyler yapıyor. G.Saray hem güzel futboluyla hem mücadelesiyle ve attığı 4 golle haftanın alkışlanacak takımı olmalı.
Sivasspor, G.Saray'ın bu güzel ve mücadeleci oyunu karşısında bir şeyler yapmak istemesine rağmen her atağı, her rakip kaleye gitmek istemesi G.Saraylı futbolcular tarafından durduruldu. Muslera da G.Saray defansına ve oynadıkları bu güzel futbola katkıda bulundu. Ona da bravo demek lazım.

<p>Türk SİHA'ları Rusların kabusu oldu. Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da Bayraktar TB2'lerin kulla

Rusların kabusu oldu: Türk SİHA'larını vurdular ama yalnızca animasyonda

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (19 Nisan 2021)

TSK'ya teslim edildi! 15 dakikada yüksek güvenlikli mobil askeri üs

Polisi görünce tuvalet kağıdını maske yaptı