• $7,3705
  • €8,9802
  • 443.095
  • 1551.57
06 Kasım 2011 Pazar

G.Saray değil ama sonuç kötü

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

G.Saray karşısında hiç ummadığı bir takım buldu. Galibiyet şansı bir o takıma gitti bir diğer takıma. Mersin ekibi için kaleci Muslera'nın neden olduğu penaltı büyük bir şanstı. Ama penaltıyı atan Moritz, Muslera'ya bakmadan topu Uruguaylı'nın üstüne vurunca o da iyi bir kurtarış yaptı.
G.Saray'ın defansında parlayan bir yıldız var; Semih... Dün de çok iyi oynadı. Genç, aslan gibi bir stoper. G.Saray ondan uzun yıllar istifade edecek gibi. Eboue, esas sağ bek yerinde oynayınca iyi işler yapıyor. Dün de Mersin İdman Yurdu'nun sol tarafını perişan etti.
Etmekle kalmadı, rakip oyuncular hücum ettiğinde hemen kendi kulvarında yerini aldı. Eboue bu takımın sağ beki. Ujfalusi ile de çok iyi anlaşıyor. Bu oyuncu baktı ki maç golsüz devam ediyor. Gol atmaya bile gitti. Elmander şanssız bir günündeydi. Ayağına gelen nefis gollük pasları inanılmaz kötü vuruşlarla dışarı gönderdi.
Kötü haline kendi de dövündü ama goller kaçtı bir kere.
SABRİ KÖTÜ AYHAN İYİ
Mersin'de Moritz penaltıyı kaçırmasına rağmen takımının iyilerindendi. Penaltı bu, kaçar. Önemli olan 90 dakika sahada mücadele etmektir. Moritz bunu yaptı.
G.Saray'da Sabri kötü oyununun faturasını ikinci yarıya çıkamayarak ödedi. Sabri'nin yerine Ayhan oyuna girince orta saha toparlandı. G.Saray orta sahasında dün Riera da kötülerden biriydi. Halbuki son Kayseri karşısında iyi oynamıştı.
'Artık G.Saray takımında iyi bir kanat var, G.Saray'a çok maç kazandırır' diye düşünmüştüm ama dün yanıldığımı anladım. Melo-Selçuk'la birlikte iyi işler yaptı ama yazımın başında da söyledim.
Çok çok koşan, defans ve orta sahasında rakibini kovalayan bir Mersin vardı dün. G.Saray'a oynama fırsatı vermedi. G.Saray kötü değildi ama çok gol kaçırdı. Sonuca rağmen güzel bir maç oldu.

<p>'Burası bizim topraklarımız. Ne  kadar yerli olursak o kadar sağlıklı bakarız'</p><p>Osman

Türkiye'nin Batılılaşma serüveni

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Josep Borell ile görüştü

İzmir'de depremin ardından acil yıkılan 71 binada inşaat çalışmaları başladı