• $13,5492
  • €15,3504
  • 789.33
  • 1979.83
27 Şubat 2012 Pazartesi

Golleri görmeyen anlamaz...

Ğ.Saray-Beşiktaş maçı gerçekten seyredilmeye değer bir maç oldu. Mücadele, gol, hırs her şey vardı.. Atılan beş gol var. Kaçanlarda var ama, önce bu gollerin yapılışını ve hataları biraz hatırlayalım;
İlk yarının 17. dakikasında Beşiktaş sol beki İsmail ayağındaki topu kaybetti. Oysa dört bir yanına da topu vurabilir pozisyon da yok olur giderdi ama o aksini yaptı. Elmander, G.Saray'ın ilk golünü atarken burada en büyük hata Beşiktaş defansındaydı... Maçın bundan sonraki gidişatı Beşiktaş yarı sahasında gibi gözüktü.
SAVUNMA DİRENDİ!
Egemen, Sivok, Toraman Beşiktaş orta sahasında G.Saraylıların kendi yarı sahalarına geçmemeleri için inanılmaz mücadele örneği verdiler ama G.Saray daha iyi futbol oynuyordu ve birden bire kontraatakla rakip kalede çoğalıyordu. Nitekim ikinci yarının başlamasıyla bu sefer G.Saray'ın kendi ceza sahası içinde yaptığı hata sonucu önce Quaresma daha sonra İbrahim Toraman'la beraberlik golü geldi. Gol geldi ama G.Saray rakip kaleye Melo ile yaptığı hücumda ofsayt'tan da kaçarak kaleci Cenk'le karşı karşıya kaldı ve G.Saray'ın ikinci golünü attı.
DEFANS ZAAFİYETİ
Esasında her iki takımda golleri atarken rakip defansların büyük hataları oldu. Quaresma sağ taraftan güzel bir orta yaptı o arada Muslera kalesini boşaltmıştı. Semih, süratle giderken top ona çarptı ve boş G.Saray kalesine Beşiktaş'ın ikinci golü olarak girdi. İnanılır gibi değil. Dünkü maçta öyle gollere şahit olduk ki; insan görmese inanmaz. Maçın 90. dakikası bitti. Maç uzatmalara kaldı. Üç dakikalık uzatma içerisinde Beşiktaş kalesindeki karambolde Elmander, kafayla maçın golünü attı ve G.Saray sahadan üç puanla ayrıldı.
G.Saray orta sahası maçta ağırlığını koyan taraftı. Engin olsun, Melo, Selçuk ve genç Emre Çolak her zaman takımı kontraatağa kaldırdı. Arkadaşları topu kaybettiği zamanda defansın önüne Eboue, Hakan Balta ve Ujfalusi'ye yardıma koştular. Maçın gerçek galibi oynanan oyuna göre G.Saray olmalıydı. O da gerçekleşti...

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı