• $7,3661
  • €8,9602
  • 442.212
  • 1562.8
07 Eylül 2011 Çarşamba

Garip takımın garip sonucu

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Milli Takımımız kazanacağı bir maçta berabere kaldı. 'Kaybetti' demek lazım. Nedeni: Burak'ın iki kez Sabri'nin yaptığı nefis ortaya iyi kafa vuramaması ve topun direkte patlaması... En mühimi de 'verin bana diyerek' topu eline alan Arda'nın inanılmayacak şekilde penaltıyı kalecinin ayaklarına nişanlayarak bizi üç puandan etmesi.
Öyle penaltı atılmaz Arda; kalecinin durduğu yere top vurulmaz. Sen şu anda İspanyol futbolunun içindesin. Bir bak bakalım maçlarda penaltı nasıl atılıyor! O zaman sen de öğrenmiş olursun. Volkan takımın en başarılı ismiydi. Arnautovic, Fuchs ve Scharner, hele hele Alaba muazzam süratleri defansın arasına sızdı ama pas alamadı.

HİDDİNK NE DEDİ?
Sabri, Egemen, Servet ve Hakan Balta'dan kurulu geri dörtlümüz birbirleri ile iyi anlaşıp kademelerine girdiler. Yapılan hataları da önlediler. Hiddink'in ne yapmak istediğini bir tek o biliyor herhalde!
Geri dörtlünün önüne Selçuk Şahin, Mehmet Topal ve Yekta'yı koymuş; onların önüne de Arda'yı. Umut ile Burak birbirlerine nerdeyse çalım atacak kadar yakın oynadılar. M.Topal defansa dönük oynadı, Yekta da öyle...

Ben Arda'dan çok şey bekliyordum, o tam aksini yaptı. Umut bir şeyler yapmak istedi, koştu hatta Burak'a yapılan penaltıdan sonra topu kapıp gol atmak için de çaba gösterdi ama olmadı.
Futbolda her şey var diyoruz ama dün akşamki gibisine Türkiye pek rastlamadı. Kaçırılan goller, kaçan penaltı, Avusturya'nın da ofsayt denilen bir golü var çok dikkatle bakılırsa sanki ofsayt yok gibi. Merak ediyorum, Hiddink maçtan sonra ne dedi!..

<p>'Burası bizim topraklarımız. Ne  kadar yerli olursak o kadar sağlıklı bakarız'</p><p>Osman

Türkiye'nin Batılılaşma serüveni

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Binlerce su maymunu taşkın nedeniyle Edirne'ye geldi

Muğla'da deniz suyu 20 metre çekildi