• $7,5234
  • €8,9803
  • 412.708
  • 1541.98
23 Ocak 2012 Pazartesi

Es Es, üç puana çok yakındı...

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Eskişehirspor, G.Saray karşısında beklenen oyunundan iyisini yaptı. Kaleci Ivesa, bir defa Melo'nun vurduğu kafa vuruşunda topa müdahale etti o kadar. Maç G.Saray yarı sahasında oynandı.
G.Saray defansında Semih ve Ujfalusi, hiçbir maçta bu kadar rakip kovalamamışlardı. Diego, Elmander'in 93 dakika peşindeydi. Oysa Elmander'den bu maçta çok şeyler bekleniyordu. Demek markaja girdiği zaman ismi, cismi siliniyor!
G.Saray orta sahasında Selçuk, Melo ve kanatlarda oynayan Kazım, Eskişehir orta sahasını durdurmak için fevkalade mücadele ettiler. Çoğunda başarılı oldular ama Eskişehirspor forveti özellikle Batuhan, çok gol pozisyonuna girmesine rağmen gol atmayı başaramadılar.
TERİM ÖNLEM ALMALI
Eskişehir'in Nadareviç diye oyuncuları var. Eğer Diego, Elmander'i kaçırırsa ki; böyle bir olay gerçekleşmedi, Nadareviç hemen arkalarındaydı.
İşin doğrusu şu; Eskişehirspor, G.Saray karşısına çok iyi hazırlanmış. Ersun Yanal, çok iyi bir oyun planı ezberletmiş ve dün akşam sahada da rakibi G.Saray'dan çok daha iyi oynayan, mücadele eden, rakibinin peşinden koşan ve takım olarak çok iyi paslaşan bir Eskişehirspor seyrettik. Maçın büyük bir kısmı G.Saray yarı sahasında oynandı. Eskişehirspor'un kontratakları genç Semih ve Ujfalusi tarafından önlenmeye çalışıldı. Çoğunda başarılı olundu geri kalanında Kamara, Alper, Hürriyet ve Koray pozisyonları harcadılar.
G.Saray için dün akşam ki Eskişehirspor maçı Terim'e çok şeyler söylemeli... Nedir bunlar; Elmander, markaja gelince yok. Kazım hele hiç yok. Genç Emre Çolak'ı hep beğendik. O da sahada kayboldu. Kaleci Muslera güven vericiydi ama öyle gollük bir pozisyonla karşılaşmadı.
Maçın berabere bitmesi bence her iki takım için de iyi oldu. Eskişehirspor, galibiyete çok yakındı ama gol atma becerileri yoktu...

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı