• $9,5315
  • €11,103
  • 546.954
  • 1455.42
28 Aralık 2010 Salı

Çocuklara yapılanı ağlayarak izledim...

Futbolda büyük bir anarşi var. 17 yaşında evlatlara da sıçradı.
Galatasaraylıyım, iftihar ederim. Ama Fenerbahçeli gençlere Metin Oktay Tesisleri'nin sahasında yapılan çirkinlikleri ve tecavüzü ağlayarak izledim. Eğer siz yumruğunuzu masaya vurmazsanız bu devam edecek.
Sadece saha kapatmakla sadece o futbolcuya ceza vermekle bu anarşi biter mi Başbakanım. Siz bunu en az bizler kadar hissediyorsunuz.
Şimdi ne olacak? Bu çocuklar ileriye nasıl bakacak? Beşiktaş-Bursa maçından sonra komisyonlar kuruldu. Ben de çağrıldım Başbakanım. Mutlu oldum ama rahatsızlığım dolayısıyla gidemedim. Yönetim kurulu arkadaşım Hüdaverdi Talay benim yerime Ankara'ya gitti. Bunların hepsi güzel de. Ne oldu? Hiç bir şey...

MASAYA VURUN
Sevgili Başbakanım size izah edeyim; bundan önce Dünya Kupası finallerinde İngiliz holiganları Alman seyircilerin üzerine saldırdı. Bir polis öldü onlarca yaralı oldu. İngiltere Başbakanı Thatcher İngiliz takımlarının dört yıl süreyle Avrupa kupalarına iştirak etmesini yasakladı. Hem de bir dakikada.
Sonra da yasayı çıkardı. Şimdi izliyoruz. Tribündeki izleyici isterse bir adımda sahaya atlayabilir. Ama atladığı anda kendisini parmaklıklar arkasında görür. Bunu biliyor. Çünkü İngiliz polisi takip ediyor. Öyleyse Sayın Başbakanım lütfen komisyonu-momisyonu kaldırın. Siz zaman zaman başka konularda yumruğunuzu masaya nasıl vuruyorsanız futbolumuzdaki bu anarşinin üstüne yumruğunuzu vurun. Yasayı da sonra çıkarın.
Ben Turgay Şeren olarak Türk Milli Takım Kaptanı ve Galatasaray Kaptanı olarak ve sizinle birlikte futbol formalarını giyen birisi olarak sizden rica ediyorum.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu