• $7,3634
  • €8,9029
  • 410.397
  • 1528.82
09 Nisan 2011 Cumartesi

Can ve İnan Kıraç'I iyi tanımak lazım

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Önce Can Kıraç. Ben G.Sray Lisesi talebesiyken bir spor odamız vardı. Ve bu spor odasının müdürü de Can Kıraç'tı. Formalarımızı bu odadan alırdık. Sanki ilk defa giyilecekmiş gibi yıkanmış, ütülenmiş gibi bizleri beklerdi.  
Can Kıraç süper bir yöneticiydi. Benim de yetişkin zamanlarımdı. Zaman zaman beni spor odasına çeker nasihat ederdi. Ondan çok istifade ettim. Zira biliyordum ki beni takip ediyor. Onu severdim, sayardım. Hareketlerimi de ona göre düzenlerdim. Sözün kısası şu; Can Kıraç sadece süper bir Galatasaraylı değil,  11 ve 12. sınıflarında olduğumuz sıralarda spor hocamız, her konuda kendisine danışabileceğimiz bir ağabeyimiz, babamız idi.

LİSELİ OLMAK HATA MI
İnan Kıraç benden küçüktür. Fakat Koç camiasında fevkalade bir yeri olmuştur. Galatasaraylılar'a çok büyük destek vermiştir. Her zaman söylemiştir; 'Turgay Ağabey herhangi bir şeye ihtiyacın olduğunda lütfen ara.' Hamdolsun İnan Kıraç'ı arayacak kadar büyük maddi ve manevi sıkıntıya düşmedim. Yalnız İsfendiyar Açıksöz onun yanındaydı. G.Saray Liseli olması onun G.Saraylılığı'nı daha çok arttırır. Liseli olmak hata mıdır?
İnan Kıraç, Can Kıraç'ın yolundadır. G.Saray'ın duayenlerindendir. G.Saray da destek isteyen kim olmuşsa ona kucak açmıştır. Çünkü Koç Grubu'nda İnan Kıraç büyük imkanlara sahiptir. Her G.Saraylı gibi duygusaldır. Ama onun duygusallık derecesi had safhadadır. Şimdi bakıyorum gazetelerde bilen bilmeyen yazıyor, konuşuyor ve İnan'ı G.Saray karşıtı gibi göstermek istiyorlar.
Can Kıraç'ın ve İnan Kıraç'ın hiç gösteriş yapmadan G.Saray'a ve G.Saray Kulübü'ne yaptıklarını bilenlerden dinlemek lazım. İnan ve Can Ağabey benim için G.Saray'ın vazgeçilmeyecek dostları ve sevgililerisiniz. Öyle sağın-solun abuk sabuk yazmalarına çizmelerine aldırmayın.

Turgay şeren

<p>'Yıl 1908... Osmanlı topraklarında ikinci Meşrutiyet ilan edilmişti ve Meclis'i Mebusan o günkü a

Bunlar kimin milletvekili?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik