• $7,3485
  • €8,9444
  • 437.373
  • 1536.11
19 Eylül 2011 Pazartesi

Bu galibiyet şarttı

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Dikkat ederseniz sarı-kırmızılı takım geçtiğimiz hafta Büyük Şehir Belediye karşısında hiç bir şey yapmadan maçı kaybederken, her Galatasaraylının aklında 'acaba bu yıl da geçen seneki gibi mi olacak..' diye sorular oluştu. Arkadaşlarımın hepsi bana sordular; 'Ne oluyor Turgay ağabey..' diye.. Tanımadığım kişiler yolda arabamı çevirip 'Galatasaray bu mu Turgay ağabey..' dediler. İşte ben de diyorum ki; Galatasaray'ın dünkü galibiyete ve aldığı üç puana şiddetle ihtiyacı vardı..
Galatasaray kalecisi Muslera yine beni hayretler içinde bıraktı. Top bir yana o bir yana top kalede... İleride neler olacak bilemiyorum. Muslera bu işi götürebilecek mi diye de bir soru işareti kafamda oluştu.
Baros, koşuyor ama dikkat edin hep yerde ve hep itiraz ediyor. Görünen o ki Baros'tan bu sene Galatasaray'a pek hayır yok...

EN İYİSİ MELO
Melo, Galatasaray'ın en iyi transferi gibi gözüküyor. Karşısında Ahmet Şahin diye fevkalade uzun boylu bir kaleci var.
Yaptığı hareketlerle de pek fena gözükmüyordu doğrusu. Melo, aşağı yukarı 30-35 metreden nefis bir şut attı, bizlerle beraber Ahmet Şahin'de topu seyretti.
Ve Galatasaray'ın ilk golü hem sarı-kırmızılı futbolculara moral verdi, hem de sahadaki otuz bin'e yakın Galatasaraylılara bir 'oh' çektirtti.
Galatasaray dün maçı kazandı. Kazanan her zaman haklıdır. Tenkit etmek doğru olmaz diye düşünürüm hep. Ama dünkü Galatasaray'ın daha tam bir takım havasında oynadığını söyleyemem.
Yeni transferlerde bir tek Brezilyalı Melo var. Diğerleri Galatasaray'da oynamak için çok hem de çok çalışmaları lazım. Mesela sol bek Riera, sağ bek Eboue, kaleci Muslera...
Evet Galatasaray kazandı ve iyi ki de kazandı. Şimdi Fatih Terim, daha rahat bir şekilde futbolcularını tekrar tekrar odasındaki videodan izleme şansı bulacak.
Ve tabii onlar hakkında ya kalmaları için karar verecek, ya da göndermeleri için.. Bakalım durum ne gösterecek..
Samsun'a gelince gösterdikleri mücadele takdire şayandı. İlk yarıda silik bir futbol sergileyen Karadeniz ekibi ikinci yarıda oynadığı futbolla gelecek adına olumlu sinyaller verdi. Maçın hakemi Kuddusi Müftüoğlu gösterdiği performansla iyi bir görüntü verdi.

<p>Sefirin Kızı'na transfer olan Tuba Büyüküstün neden bu kadar konuşuldu?</p><p>Rahatsızlığı sebebi

Haftanın Magazin Başlıkları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kutup ayılarını görüntülemek istedi, az daha canından oluyordu!

''Eren-4 Karlıova-Varto'' ve ''Eren-5 Bagok'' operasyonları başlatıldı! İşte ilk kareler