• $9,4927
  • €11,0432
  • 548.394
  • 1519.25
8 Aralık 2010 Çarşamba

Allah'ınızı severseniz yasa çıksın

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizden biri. Ben futbolu bırakırken 1967 yılında Sayın Başbakan Kasımpaşa'da oynamaya başlamıştı.
Klino diye bir kalecileri vardı. Süperdi. Kambur İsmail ve Zekeriya diye iki de forveti vardı. Rakip defanslar onlarla uğraşmak için canlarını dişlerine takardı. Sol bek İsmet'le daha sonra Kağıthane'de askerliğimizi beraber yaptık.
Kasımpaşa bütün takımlara kök söktürmüştür. İşte Sayın Başbakanımız bu takımın zaman içerisinde futbolcusu oldu. Ben onu seyredemedim. Futbolu bırakmıştım ve Kasımpaşa da İstanbul Ligi'nde oynamıyordu. Daha sonra Kasımpaşa formasıyla Başbakanımızı bir Kasımpaşa 11'inin içinde gördüm ve mutlu oldum. 'İçimizden biri' dedim. 'Spora büyük fayda sağlar' diye düşündüm. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken, İstanbul takımlarına çok destek oldu.

YASA UYGULANSIN
Şimdi Sayın Erdoğan'dan bir şey rica ediyorum. Aslında bu benim değil Türk toplumunun ricası. Spor Yasamız ne oldu Sayın Başbakan? Uzun zamandır 'Meclis'ten çıktı çıkıyor' lafları kulaktan kulağa yayılıyor. Ama ortada hala bir Spor Yasası yok. Beşiktaş-Bursa karşılaşmasında olan olayları herhalde Başbakanımız da televizyondan izledi ve kahroldu. Öyleyse şu Spor Yasası'nı lütfen çıkartın. Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Ali Şahin ile Spor Bakanı'yken çok beraber olduk. Yenilikler yapmak isteyen bir tutumu vardı. Öyleyse şimdi ne duruyoruz? İngiltere'de seyirci adım atsa sahaya girecek pozisyonda ama girdiği zaman ne olacağını biliyoruz. Polis sorgusuz sualsiz kanunu uyguluyor. 
Sevgili Başbakanımız! Allah'ınızı severseniz Spor Yasası'nı çıkartınız. Çıktıktan sonra da uygulanıyor mu diye kontrol ettiriniz.
Sevgi ve saygılarımla.

<p>Almanya'da önemli bir ilk yaşandı. Türk  kökenli bir milletvekili, ilk kez federal mecliste başka

Federal meclise Türk başkanvekili

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu