• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
6 Eylül 2015 Pazar

Sınav hazırlıkta yeni sistem “uğur-raunt”

Raunt Yıllık Çalışma Takvimi’ne göre neyi, ne zaman, hangi düzeyde çalışması gerektiğini söylüyor ve Hedef İlerleme Raporu hazırlıyor, hedef puanına yakınlığını tespit ediyor. Öğrenci adına zaman ve performans yönetimi sağlıyor.

Teknoloji ile eğitimin biraraya gelme tarihi dünyada bizden çok daha öncelere rastlıyor bizde ise aslında üzerine oldukça fazla çalışılmış bir konu. Herkesin kabul ettiği birşey varsa o da teknoloji ve onun yarattığı yapay zekanın insanın yapamadığı yada komplike olarak yapamadığı işleri yapmasıdır. Bu da bize eğitimde işleri çok daha kolaylaştıracak bir aracın varlığını gösteriyor. Bu araç, tekonoloji ve ona bağlı gelişen iletişim araçlarının bize bir hediyesi olsa gerek. İşte tüm bu kavramlar yani teknoloji, yapay zeka, iletişim kanalları yeni öğretim teknolojileri bize yeni bir araç sundu dün; RAUNT. Raunt sistemi Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük teknoloji ve iletişim kurumu olan Türk Telekom ve onun eğitim içerikleri üreten kurumu SEBİT ile Türkiye’nin 47 yıllık en büyük kurumlarından UĞUR’un ortak ürünü.
Dün lansmanı vardı, lansmanda Raunt sistemini izledik inceledik ve denedik. İnanılmaz bir çalışmanın eseri, sınav hazırlık sisteminin deneyimi ile teknolojinin tüm imkanları kullanılarak akıllı bir sistem yaratılmış.Öncelikle Raunt bugüne kadar gördüğümüz teknolojilerden biraz farklı, temel farklılığı teknoloji ile kağıt kalemi bir arada sunuyor. Raunt pekatinde üniversite hazırlık yayınlarının tamamı sunulurken dijital tarafta ise müthiş bir içerik ve akılda devreye sokulmuş.
Sistem şöyle çalışıyor. Önce öğrenci Raunt paketine sahip oluyor, sisteme üye olduktan sonra ilk önce kendisine bir tercih lisetesi hazırlıyor. Sonra bu tercih listesini kaydediyor, sistem öğrenciye bir başlangıç sınavı veriyor bu sınavın sonucuna göre öğrencinin tercih listesi 5 basamak hedefine ayrılıyor. Sonra her hedef için öğrenciye çalışma programı hazırlanıyor. Öğrencinin hedefine ulaşması için neler yapması, nasıl ilerlemesi gerektiğini belirleyerek adım adım ona rehberlik ediyor. Öğrencinin hedefine ne kadar yaklaşmış olduğunu sürekli takip ediyor. Öğrenciyi zamanında uyararak, gerektiğinde tercihlerini yeniden değerlendirmesine yardımcı oluyor.
Raunt’un çok zengin online ve basılı içeriklerle sunulmak için hazırlanmış. Üniversiteye hazırlık sürecinde öğrencinin ihtiyacı olan tüm öğretmenli konu anlatım videoları, 80 binden fazla soru ve videolu çözümü, son 20 yılın ÖSYM üniversite sınav soruları ve çözümleri, konuların en önemli noktaları ve kritik formülleri içeren konu özetleri, tek bir platformda online olarak öğrencinin karşına çıkıyor. Basılı materyaller de fasiküller, konu kavrama testleri, soru bankaları ve 28 deneme sınavı bulunuyor.
Sistemin en güzel çalışan yönü yapay zeka ile geliştirilmiş olması, öğrencinin yerleşmek istediği üniversite ve bölümlere göre elde etmesi gereken hedef puanları belirler ve buna göre öğrenciye tamamen kişiselleştirilmiş bir çalışma planı sunuyor. En başarılı yönü ise öğrencilere sürekli kontrol altında tutarak hangi konuyu ne zaman çalışacağını, hangi konuda ne eksiği olduğunu, hangi dersin hangi alt kırılımında hatta kazanım seviyesinde problem yaşadığını tespit edip ona uygun çözümler üretiyor. Ama benim en çok hoşuma giden yanı bir yıl boyunca öğrenciyi bir koç öğretmen gibi yönetiyor ve her adımını planlıyor. Raunt Yıllık Çalışma Takvimi’ne göre neyi, ne zaman, hangi düzeyde çalışması gerektiğini söylüyor ve Hedef İlerleme Raporu hazırlıyor, hedef puanına yakınlığını tespit ediyor. Öğrenci adına zaman ve performans yönetimi sağlıyor. Bence sistemin en güzel tarafı bu.
Evet Türkiye’nin en büyük kurumları bir araya gelip bu en zor yılda üniversite hazırlık için mükemmel bir sistem yapmışlar sınav hazırlıkta ve öğrenme konusunda bence harika bir sistem yaratmışlar. Sizde bence bir bakın www.ugurraunt.com dan incelemenizi öneririm.

<p>Manavgat'ta yardım götüren 4 esnaf alevlerin arasında kaldı. Ölümden son anda kurtulan 4 arkadaşı

Manavgat'ta 4 esnaf alevlerin ortasında kaldı

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi